Cuma , 20 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / DÜŞÜNEN ADAM: BU İŞTE BİR GARİPLİK VAR!

DÜŞÜNEN ADAM: BU İŞTE BİR GARİPLİK VAR!

Ankara saldırılarının izleri geçmeden daha hastanede yatanların yaraları sarılmadan bir dedikodu furyası başladı ki ben bile bunları takip etmekte zorlandım. Yine yazıyorum. KEŞKE olmasaydı. Herkes bir şeyler söylüyor. Kendi haber sitemizde de bir haberi işledik takip edenler okumuştur. ABD saldırılardan iki gün önce kendi sitesinde vatandaşlarını uyarmış. Evet uyardı yada biz öyle gördük ve dedik ki ne oluyor ABD bunu biliyor da bizimkiler mi saklıyor. Sosyal medya da bir sürü dedikodu dolaştı. TV’ler de ahkam kesen uzmanların bir kısmı da bunu anlatmaya çalıştı. Keşke anlatabilseydiler. Ama bu dağ sizin gördüğünüz gibi yeşil değil sadece biz uzaktan bakınca öyle görüyoruz. Peki işin iç yüzü nedir? Bizim atladığımız nokta hangisi…
1) Ankara saldırısının istihbaratı ABD’ye emniyet tarafından verildi! ABD durduk yere ve kendi imkanları ile bu paylaşımı yapmadı. Bizimkilerde biliyordu. Hatta işi çok sıkı tutuyorlardı. Ama terör olayı öyle elinde fotoğrafı olan birini bulmak kadar kolay olmuyor. Eğer bu işler kolay olsaydı. Avrupa’da bu hadiseler yaşanmazdı. Siz algı yapılan noktaya bakmayın!
2) İngiltere’ye de bakmayın! Yakın zamanda Ankara dış politikada makas değişikliğine gitme kararı aldı ve İngiltere ile masaya oturdu! Bunun altını kalın çizgilerle çizmekte fayda var.
3) Nihayetinde savunma işbirliği antlaşması imzalandı ve bu işbirliği istihbarat dahil olmak üzere genişleyecek. İlerleyen günlerde bunun etkilerini çok daha fazla hissedeceğiz.
4) O zaman fail kim? Lafın tamamı aptala söylenir öyle değil mi dostlar!
5) Biraz daha konuyu açmak gerekirse eylem, bir zincirin muhtemel ilk halkası / kontrollü kaos süreci hedef ise net bir şekilde Cumhurbaşkan’ı bakınız objektif olmaya çalışıyorum. Görünen köy için de kılavuza hiç gerek yok. Elimizde ki resim net ve bu resme çok da yorum yapmaya arkada ki yağmur bulutlarını aramaya gerek yok.
2 gündür yaşanan Diyarbakır Bağlar’da ki olaylar beni çok endişelendiriyor. Burada ters giden bir şeyler var çok fazla ters giden hadiseler vuku buluyor ve bu beni açıkçası korkutuor. Bağlar’da yaşananları az çok haberlerden takip ediyorsunuzdur. SUR’da yaşanan hadiselerden sonra şöyle düşünün SUR’da günlerce çatışmalar yaşandı. Her şey orada alt üst oldu. Aynı şehirden belki 1 kaç km ötesinde yine aynı olaylar yaşanıyor. Bu kadar silah ve mühimmat nasıl geldi. Hiç düşündünüz mü? İnanın ben 2 gündür bunu düşünüyorum. Bu birinci gariplik. İkincisi ise PKK Bağlar’a ya en kötü militanlarını göndermiş ki olası değil silah tutmayı bilmeyen bir grup var bakın silah kullanma demiyorum daha silah tutmayan bir gruptan bahsediyorum. Üçüncüsü Çok aniden ve beklenmedik bir şekilde başladı. Ben güvenlik güçlerinin bile böyle bir şeyi beklediğini sanmıyorum. Hendekler kazılıyor barikatlar kuruluyor. Hava kararması ile bir anda bunlar yaşanıyor çok garip. Bağlar’da ki çatışmada,kullanılan silahlara ve saldırı taktiklerine bakınca, YPS’nin olmadığını görürsünüz. Bunun içinde uzman olmaya gerek yok. Bu başlı başına garip. Gazeteci Mete Yarar bir bilgi notu paylaştı sanırım gece yarısını biraz geçmişti. Mete Yarar aynen şunları yazmış ‘’Şu anda Diyarbakır bağlar semtinde yaklaşık 20-30 arası Bixi , Roketli ve Kaleşli örgüt mensubu emniyet birimlerine saldırıyor .’’ Size garip geliyor mu bilmem ama bana çok garip geldi. Bu işte bir iş var. Bu kadar garip olaylardan sonra bende garip bir şey yazayım olay işin içinden daha da çıkılmaz bir hal alsın. FETÖ’cuların Bağlar’da parmağı olabilir mi? Bence var önümüzde ki günlerde bu konuyu daha da işleyerek size dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Untumayın Paralel yapı öyle gazetelerde TV’ler de seyrettiğimiz gibi yapılan operasyonlarla bitmek üzere falan değil buz dağından koparılan milimetrik buz parçasını buz dağı gibi görmeyelim.