Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / DİYARBAKIR’DA EMNİYETE HAİN SALDIRI

DİYARBAKIR’DA EMNİYETE HAİN SALDIRI

CYotSxyWsAU8eiKDiyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde PKK’lılar, saat 23.00 sıralarında İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü araç, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Şiddetli patlamada emniyet binası ve çevresindeki binalarda büyük hasar meydana geldi. İlk gelen bilgilere göre 6 polis memuru yaralandığı saldırı sonrasında ilçede elektrikler kesilirken, terör örgütü mensupları ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar yaşandı.

Çatışma sürerken, ilçeye Diyarbakır’dan polis ve askerler ile ambulanslar, itfaiye ve arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Bu arada, bölgeye takviye kuvvet olarak Çınar’a gelen askeri konvoyun sırasında yola tuzaklanmış el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada şehit ve yaralı olup olmadığı henüz açıklanmadı. Diyarbakır’daki hastaneler de Çınar’dan gelecek yaralılar için alarma geçirilip, doktorlar göreve çağırıldı.

BİSMİL’DE YOLA DÖŞENET PATLAYICI İNFİLAK ETTİRİLDİ

Bismil’den takviye kuvvet olarak gelen askeri araç konvoyu geçişi sırasında da yola tuzaklanan patlayıcı infilak ettirildi, şehit ve yaralı olup olmadığı heniz açıklanmadı.