Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / DEV PROJEDE ADIM ADIM SONA GELİNİYOR!

DEV PROJEDE ADIM ADIM SONA GELİNİYOR!

ASELSAN’dan yapılan açıklamada, Gebze-Orhangazi kesiminde sistemin ana kontrol merkezi, bölge kontrol merkezi ve Altınova kavşağı gişe alanında kurulu ücret toplama gişelerinin teslim edildiği belirtilerek, teslim edilen sistemlerin kullanıcı eğitimlerine de başlandığı, Orhangazi, Kılıç ve Gemlik Kavşağı gişelerinin teslimatının da yakın dönemde gerçekleştirileceği ifade edildi.
İstanbul-İzmir Otoyolu ücret toplama sisteminin ASELSAN’ın bu alanda geliştirdiği önemli teknolojik ilkleri de içerdiği kaydedilen açıklamada, sistemde Otomatik Geçiş Sistemi (OGS), Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), kredi kartı ve nakit ödemelerinin tamamını kabul eden gişelerin kullanıldığı bildirildi. Açıklamada, OGS ve HGS gibi elektronik ödemelerde anında bakiye sorgulaması yapılarak kullanıcıların bakiyelerinin geçiş ödemesi için yeterli olup olmadığının kontrol edilebildiği kaydedildi.

Giriş ve çıkışların tamamında araçların ön ve arka plakaları için otomatik plaka tanıma teknolojisinin kullanıldığına işaret edilen açıklamada, sistemde denetimler için bağımsız araç sayma ve sınıflandırma özelliklerinin bulunduğu belirtildi.
55208_istanbul-izmir-otoyolunun-giseleri-hazir
Kaynak: AA