Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / DESTİCİ GÖREVİ BIRAKABİLİRİM!

DESTİCİ GÖREVİ BIRAKABİLİRİM!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, seçim sonuçlarını değerlendirerek, “Burada yapacağımız istişareler neticesinde çok hızlı bir şekilde bir yol haritası belirleyerek bundan sonraki gidişatımızı da buna göre belirleyeceğiz. Ama bütün arkadaşlarım şundan emin olsun, ben Mustafa Destici olarak görevi bırakmaya hazırım.” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. 2011 seçimleriyle bugünkü seçimleri karşılaştırdığında 21 ilde BBP’nin oylarını artırdığını hatırlatan Destici, “Bundan biraz daha fazla bir ilde oylarını düşürmüş, 30’a yakın bir ilde de oylarını muhafaza etmiş. Ama tabi oransal olarak bir kayıp yaşamış. Ortada her ne kadar bu seçim adaletsiz, haksız şartların eşit olmadığı bir seçim olsa da sonuç açısından başarısızlık var. Dolayısıyla da biz bunu buraya gelmeden önce divan heyetimizle istişare ettik ve değerlendirdik. Biraz sonra MKYK’daki arkadaşlarımızla bunu değerlendireceğiz. Yarın da il başkanlarımızla bir araya gelerek bunu değerlendireceğiz. Partimiz, hareketimiz için üzerime düşeni her zaman yapmaya hazır olduğumu ifade ettim. Burada yapacağımız istişareler neticesinde çok hızlı bir şekilde bir yol haritası belirleyerek bundan sonraki gidişatımızı da buna göre belirleyeceğiz. Ama bütün arkadaşlarım şundan emin olsun, ben Mustafa Destici olarak görevi bırakmaya hazırım. Ama bunu birileri gibi bir yerlere kapanmak, bir yerlere geçmek adına yapmayacağım, hareketin içinde kalarak yapacağım” ifadelerini kullandı.

“SEÇİMDEN SONRAKİ UYGULAMALARLA KONUŞMANIN BALKONDA KALDIĞINI GÖRDÜK”

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan BBP Genel Başkanı, bir gazetecinin “Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun balkon konuşmasında kapsayıcı ve demokratik bir konuşma gerçekleştirmesine rağmen özgür basına baskı devam ediyor. Nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna ise şöyle cevap verdi:

“Özgürlükten, demokrasiden, hukukun üstünlüğünden yanayız. Herkesin, her kesimin adalet önünde eşit olmasını ve hakkaniyetle muamele görmesini arzu ediyoruz. Bugün bunu arzu etmemiz bu sonucu doğurmuyor çünkü iktidar biz değiliz. İnşallah Başbakan’ın mütevazi olunacağı, hiç kimseye haksızlık, adaletsizlik, baskı yapılamayacağı konuşmasının balkonda kalmamasını ve hayata geçirilmesini bekliyoruz. Maalesef seçimden sonraki hemen ilk uygulamalar bu konuşmaların daha önce yapılan balkon konuşmaları balkonda kaldığını görmeye başladık. İnşallah biz yanlış görüyoruzdur. Siz ülkenin yarıdan fazlasını karşınıza alarak ülkede huzur olmaz. İstediğinizi tutuklattırır, istediğinizi göz altına aldırır, istediğiniz davayı beraat ettirirseniz burada hukuktan bahsedilemez.”

ZAMAN GAZETESİ’NİN ÇAĞRISINA DESTEK

Zaman gazetesinin demokrasi, hukukun üstünlüğü ve medya özgürlüğü çağrısına destek veren Destici, “Milletimizin hukukun üstünlüğüne insan hak ve özgürlüklerine, medya özgürlüğüne bütün vatandaşlarımızı, iktidarıyla, muhalefetiyle, doğulusuyla, batılısıyla sahip çıkmaya davet ediyorum” diye konuştu.1150187_620x410