Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / DERİNCE’DE FİLM GİBİ AKARYAKIT HIRSIZLIĞI !…

DERİNCE’DE FİLM GİBİ AKARYAKIT HIRSIZLIĞI !…

Akıllara durgunluk veren akaryakıt hırsızlığı
Kocaeli’nin Derince ilçesinde 4 katlı bina kiralayan hırsızlar, 600 metre hat çekerek, boru hattından geçen akaryakıtı çaldı. Hırsızlık olayı, polis ekiplerinin istihbarat çalışması sonucunda ortaya çıkarıldı.

5 BİN TL AYLIK VEREREK KİRALADIKLARI BİNANIN ZEMİNİNDEN BORU HATTI ÇEKEN HIRSIZLARI POLİS EKİPLERİNİN DİKKATİ DURDURDU. (GÜRCAN YILMAZ - İSMAİL KURT/KOCAELİ-İHA)
5 BİN TL AYLIK VEREREK KİRALADIKLARI BİNANIN ZEMİNİNDEN BORU HATTI ÇEKEN HIRSIZLARI POLİS EKİPLERİNİN DİKKATİ DURDURDU. (GÜRCAN YILMAZ – İSMAİL KURT/KOCAELİ-İHA)
Akıllara durgunluk veren akaryakıt hırsızlığı

Edinilen bilgiye göre, akıllara durgunluk veren hırsızlık Derince ilçesi Çenedağ Mahallesi’nde yaşandı. Mobilya malzemesi satacaklarını söyleyen hırsızlar, aylık 5 bin lira kira bedeli ile 4 katlı bina kiraladı.

REKLAM AFİŞİ BİLE ASTILAR
Hırsızlar kamufle olmak için binaya, “Spot Pazar. Yatak, Baza, Halı. Yakında Hizmetinizde” yazılı bir pankart astı. Binayı kiraladıktan sonra işe koyulan hırsızlar, yan tarafta bulunan ve kanalizasyon akan dereden 600 metre boru çekti. Daha sonra yağmur suyunun tahliyesi için kullanılan tünele geçen hırsızlar, burada ayrı bir kazı yaparak NATO’ya ait akaryakıtın geçtiği boruya ulaştı. Sistemi tamamlayan hırsızlar, yaptıkları özel bir tanker aracılığıyla akaryakıt çalmaya başladı.

POLİSİN DİKKATİ OLAYI ORTAYA ÇIKARDI
Yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda polis ekipleri, NATO Caddesi’ne uzanan düzeneği ortaya çıkardı. Hırsızlığı ortaya çıkmasının ardından bölgeye Asayiş Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sevk edildi. Ekiplerin incelemesi devam ederken, akaryakıtın NATO hattına ait olduğu tahmin ediliyor.

Sabah saatlerinde ise bölgeye akaryakıt şirketinin yetkilileri, polis ekipleri ve belediye ekipleri geldi. Ekipler düzeneğin bağlı olduğu tünelde detaylı incelemesini sürdürüyor. Öte yandan zanlılar ise polis tarafından gözaltına alındı. Zanlıların her sabah, kiraladıkları binanın yan tarafında bulunan bir çay ocağında kahvaltı yaptıkları ve fazla para verdikleri ileri sürüldü. Polis ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.