Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / DEMİRTAŞ’TAN SALDIRIYLA İLGİLİ SKANDAL AÇIKLAMA

DEMİRTAŞ’TAN SALDIRIYLA İLGİLİ SKANDAL AÇIKLAMA

Terör destekçisi Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Vezneciler’de 11 kişinin şehit olduğu terör saldırısıyla ilgili sözlerine cevap verdi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da Yenişehir Belediye Hizmet Binası açılışında Vezneciler‘deki terör saldırısıyla ilgili konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Güvenliği sağlamakla yükümlü olan insanlara karşı bu saldırılar yapılmaktadır. Bunun affedilebilir bir yanı yortur. Bununla müdaceleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. İlk insanla başlayan bu mücadele kıyamete kadar sürecek.” sözlerinden rahatsız olan Demirtaş tepki gösterdi.

Demirtaş, “Saray’daki zat öyle normalleştiriyor ki. “Kıyamete kadar devam edecek” anlayışını reddediyoruz. Gençlerin ölümü hemen durmalıdır. Eğer bu ölümler kıyamete kadar olacaksa, sen ne demeye o koltukta oturuyorsun? Savaş kıyamete kadar sürmeyecek, inanın. Kan gördükçe yüzüne can gelen anlayış kıyamete kadar sürmeyecek. Saraylar kıyamete kalmayacak.”

Sözlerinin devamında onurlarının olduğunu söyleyen Demirtaş şu ifadeleri kullandı;

“Ben bugün başbakan olsaydım İstanbul Vezneciler’de bomba patlasaydı ben çıkıp özür diler istifa ederim bizim bir onurumuz var.”