Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / DEMİRTAŞ: ‘KATLİAM’ DEDİ

DEMİRTAŞ: ‘KATLİAM’ DEDİ

Her fırsatta Türkiye’yi Avrupa’ya şikayet eden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yine terör örgütü PKK’nın alçakça saldırılarını görmezden gelerek güvenlik güçlerini katliam yapmakla suçladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İtalyan La Repubblica’ya bir mülakat verdi.

İtalyan gazetesine konuşan Demirtaş, Türkiye’ye yönelik skandal ifadeler kullandı. Terör örgütü PKK’nın saldırılarını görmezden gelen Demirtaş, güvenlik güçlerine ‘katliam’ iftirasında bulundu ve Türkiye’nin iç savaşa sürüklendiğini ve bundan artık hiçbir çıkışın olmadığını söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I HEDEF ALDI

Güvenlik güçlerini yönelik iftiralarını sürdüren Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da hedef alarak, “Kürtleri saf dışı bırakmak istiyor. Türkiye’yi zenginleştiren etnik farklılıkları yok etmek istiyor. Sanırım bu oldukça açık. Kürt hafızasına darbe indirmek istiyor. Yani sadece PKK’yı değil, sendikaları, sivil toplumu, tüm Kürt siyasi temsilcileri. Bu durdurulmalı. Ancak Avrupa Birliği (AB) bunun yapılmasına izin veriyor” dedi.

Terör örgütü PKK’nın katliamlarını görmezden gelen Demirtaş, “AB ordu kanalı ile aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda sivilin öldürüldüğü ve sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Kürt kentlerinde her gün yaşanan katliamları görmezden gelmemeli. Bir iç savaşa sürükleniyoruz” diyerek iftiralarını sürdürdü.

Muhabirin, “İç savaş mı?” sorusu üzerine Demirtaş, Çözüm sürecini sona erdiren terör örgütü PKK’yı yine görmezden gelerek, “Hükümet, Kürtlerle barış süreci için hiçbir çözümü kabul etmiyor” ifadelerini kullandı.