Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / DAVUTOĞLUN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA CEVAP
CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL SEKRETERI BIHLUN TAMAYLIGIL IL BASKANLARI TOPLANTISINDA DIVANDA FOTOGRAF: ZIYA KOSEOGLU/CHP GENEL MERKEZI

DAVUTOĞLUN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA CEVAP

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİNE CEVAP
Bu nasıl bir anlayış ve zihniyettir. Bunu akıl, izan en önemlisi vicdan alabilir mi? Hiçbir Başbakan ya da kamu görevlisi bir terör örgütünün eylem yapacağını bile bile tedbir almaktan kaçınmaz. Bizi hükümet kurarken yapayanlız bırakanlar kenardan durup bizi bu tarz şeylerde itham altında bırakamaz. Sorumluluktan kaçanlar ahkam kesemez.
”SALDIRI HDP’YE YAPILACAKTI” İDDİASI
Ankara saldırısı ve ve diğer saldırılar da bir siyasi partiye değil hepimizin geleceğine yönelik yapılmıştır.
BEYAZ TOROS TARTIŞMASI
Hiçbir şekilde Beyaz Toros’u AK Parti’nin alternatifi olarak söylemedim. 90’lı yılların sembollerinden biridir Beyaz Toros ve faili meçhulleri temsil eder. Faili meçhulleri ise bu ülkede AK Parti bitirmiştir. Hiç kimseyi tehdit etmedim ben. Beyaz Toros ile sembolize edilen herşeyin sonuna gelinmiştir. Ve bir daha bu ülkede o günlere geri dönülmeyecek.
ESEDLİ GEÇİŞ FORMÜLÜ
Türkiye’nin Suriye politikası çok açıktır. Biz barbarca saldıran bir yönetimin meşrutiyetinin kalmadığını düşünüyoruz. Maalesef Suriye yönetimi ve Esed böyle bir geçiş sürecinden ziyade halkına baskı ve zulüm yapmaya devam ediyor. Suriye’den göç etmiş milyonlarca insanın kendi ülkesine barış geldiğine inanmadığı sürece bu süreç başarıya ulaşmaz. Suriye Esedli bir geçiş değil Esed’in gidiş formüllerinin olduğu bir süreç yaşamalı ve böyle bir formül devreye sokulmalı.
ESED-PUTİN GÖRÜŞMESİbasbakan_ahmet_davutoglu_kimdir_1408623897_3031
Rusya yaptığı müdahale ile Suriye’ye verdiği desteği açık bir şekilde ortaya koymuştur. Keşke Esed uzun bir süre Moskova’da kalsada Suriye halkı rahat etse ve sözü edilen geçiş süreci böylece başlamış olsa…