Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / Davutoğlu’ndan flaş Yunanistan açıklaması

Davutoğlu’ndan flaş Yunanistan açıklaması

Başbakan Davutoğlu Yunanistan’daki kriz ile ilgili olarak “Gerekeni yapmaya hazırız” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı.

Meclis Başkanlığı seçimine değinen Davutoğlu, “Bizim bir Meclis Başkanı adayımız var, son turun son saniyesine kadar sadece onu destekleyeceğiz. Erdemli davranış herhangi dava arkadaşını pazarlık meselesi yapmayı ahlaksızlık olarak görür. Biz Sayın İsmet Yılmaz’ı herhangi bir aşamada pazarlık yapmak için aday göstermedik” diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu, “Nasıl Meclis Başkanlığı koalisyon ile irtibatlı değilse, Cumhurbaşkanlığı makamı da Cumhurbaşkanımız da koalisyon müzakerelerinin parçası değildir, olmayacaktır” dedi.

Başbakan Davutoğlu, “Bizler yasakları, prangaları kıra kıra geldik. Bundan sonra da hiçbir yasağa, hiçbir vesayete, hiçbir prangaya izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

YUNANİSTAN İÇİN GEREKENİ YAPMAYA HAZIRIZ

Başbakan Davutoğlu Yunanistan’daki kriz ile ilgili de şunları kaydetti:

“Yunanistan’ın ekonomik krizi aşabilmesi için elimizden ne gelirse, turizm, enerji, ticaret işbirliği alanlarında ne yapmak gerekiyorsa yapmaya hazırız. Yunanistan’ın ekonomik sorunları karşısında birlikte atabileceğimiz adımları karşılıklı konuşmak üzere, hükümet kurma çalışmaları sonrasında ilk fırsatta yüksek düzeyli işbirliği konseyini yapmak üzere temasa geçeceğiz.”

A haber