Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / DAVUTOĞLU: HODRİ MEYDAN!

DAVUTOĞLU: HODRİ MEYDAN!

Başbakan Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ikili görüşmeyle ilgili, “İçeride konuşulanları dışarıda anlatsam Davutoğlu çok zor durumda kalır” yönündeki açıklamalarına, “Milletimizden sakladığımız bir şey olmaz, ne biliyorlarsa açıklasınlar” karşılığını verdi.

Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları;

Ankara’daki terör eyleminden sonra ara verdiğimiz mitinglere dün Bursa’da görkemli bir mitingle başladık. Seçimlere kadar mitinglere devam edeceğiz.
“20’YE YAKIN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”
Bugün yedi düvele meydan okuyanları torunu olarak üç beş çapulcuya meydanı bırakır mıyız?. İstikrarı bozmak isteyenlere karşı hem acımızı yaşayacağız, hem kucaklaşacağız. 7 Haziran’dan bu yana halkımızı terörle imtihan ediyorlar. Bugün Dağlıca’da şehit olan kahraman askerlerimizin damla damla kanlarının haklarını soracağız. Dağlıca’daki çatışmadan 20’ye yakın terörist etkisiz hale getirildi.

Terör eylemlerinin hedefi Türkiye’nin atılımlarını engellemek, milletin önünü kesmektir. Kirli ittifakın hedefi Türkiye’dir. Türkiye’nin büyümesini istemeyenler terör düğmesine basıyor.

HDP’YE SERT TEPKİ
Teröriste katil diyemeyenler, bize katil demeye kalkıyorlar. Terör örgütüne tek laf edemeyenler, devlete, millete katil demeye kalkıyor. Cenazede miting yapılır mı, oy istenir mi? Bir siyasi parti lideri nasıl olur da halkı sokağa, isyana davet eder.

Biz milli yas ilan ediyoruz onlar ise insanların acısını çalmaya çalışıyorlar. Biz terörle mücadele ederken, onlar kenardan ahkam kestiler. Yine hepsi birleştiler. Bu millete kim düşmansa bir olmuşlar, aziz millete saldırıyorlar.

“BİLDİKLERİ NE VARSA AÇIKLASINLAR”
Blok siyasetinden ümidini kesince şantaj siyasetine başvuruyorlar. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Bildikleri her şeyi söylesinler, açıklasınlar. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli bilsin ki bizim halkımızdan sakladığımız hiç bir şey yok.
ÖĞRETMENLERE MÜJDE
“Şubat ayında en az 20- bin öğretmen ataması yapacağız. Sevgili engelli kardeşlerim, yıl sonuna kadar size yeni bir atama imkanını şimdiden müjdeliyorum inşallah”davutoglu_almanyada_gurbetcilerle_bulusacak_1442504080_1056