Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / DARWİN’DEN EVRİMCİLERİ ŞOK EDEN İTİRAF

DARWİN’DEN EVRİMCİLERİ ŞOK EDEN İTİRAF

Aynada yüzünüze baktığınızda, kusursuz bir simetrinin olduğunu göreceksiniz. Elinize bir dergi alıp ve sayfalarını çevirdiğinizde karşınıza çıkan insanlar, dışarıya baktığınızda gördüğünüz kuşlar, çiçekler, kelebekler de aynı simetriye sahiptir. Simetri evrendeki uyumu sağlayan konulardan biridir. Bütün canlılar simetrik bir yapıya sahiptirler.

Deniz canlılarına baktığımızda da aynı simetriyi görürüz. Balıklar, yengeçler, karidesler, deniz kabukluları… Elimize  bir çift deniz kabuğu aldığımızda ve simetrik olacak şekilde bu kabukları karşı karşıya koyduğumuzda; çizgilerin dizilişlerinde, büyükten küçüğe doğru sıralanışlarında hep bir düzen ve simetri ile karşılaşırız. Doğadaki hangi canlı incelenirse incelensin, her seferinde olağanüstü bir düzenlilik,kusursuz bir simetri ve benzersiz bir renk çeşitliliği görülecektir.

Evrendeki her şeyin kendi kendine gelişen tesadüfler neticesinde ortaya çıktığını iddia eden evrim teorisi savunucuları, doğada sergilenen bu renk çeşitliliği, simetri ve düzen karşısında bir açıklama getirememektedirler. Böylesine kusursuz bir düzenin kör tesadüfler, bilinçsiz olaylar ile açıklanamayacağı açıktır.Evrimcilerin öne sürdükleri hiçbir iddia ile, doğadaki canlıların renklerinin, desenlerinin, simetrinin oluşumunu açıklamaları mümkün değildir. Bu, akıl sahibi her insanın hemen göreceği çok açık bir gerçektir. Öyle ki, teorinin kurucusu olmasına rağmen Charles Darwin de bu gerçeği itiraf etmek zorunda kalmıştır:

“Parlak renklilik, erkek balıkların kuluçkaya yatması, parlak dişi kelebekler, bu güzelliğin doğal seleksiyonun kontrolü altında gerçekleştiğini düşünemiyorum.” (Francis Darwin, Life and the Letters, Vol. II, s.305)

Elbette ki çevremizde gördüğümüz sayısız güzelliğin, rengarenk kelebeklerin, güllerin, menekşelerin, çileklerin, kirazların, göz alıcı renkleriyle papağanların, tavuskuşlarının, leoparların, kısacası tüm ihtişamı ile yeryüzünün tesadüflerle oluştuğunu akıl ve mantık sahibi hiçbir insan iddia edemez. Canlılar bu özelliklere sahip olarak Yüce Allah tarafından yaratılmışlardır. Bir Kuran ayetinde şu şekilde bildirilmektedir:

Allah… O’ndan başka İlah yoktur. Diridir, kaimdir. O’nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur. İzni olmaksızın O’nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O’nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp kuşatamazlar. O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. Onların korunması O’na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek Büyüktür.  (Bakara Sûresi, 255)