Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / Dargeçit’te 8 terörist öldürüldü!

Dargeçit’te 8 terörist öldürüldü!

TSK’dan gelen son dakika açıklamasına göre Mardin Dargeçit’te yapılan hava harekatında 8 terörist öldürülürken Hakkari kırsalındaki operasyonda da 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Mardin Dargeçit ve Hakkari kırsalına icra edilen hava harekatında 11 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TSK’dan yapılan açıklamada, 11 Temmuz 2017 tarihinde gece saatlerinde, Mardin/Dargeçit kırsalına Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiği belirtilerek eylem hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen sekiz bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği; iki silah mevziinin imha edildiği kaydedildi.

Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndükleri bildirildi.

HAKKARİ KIRSALINA HAVA HAREKATI

Öte yandan, 11 Temmuz 2017 tarihinde gece saatlerinde, Hakkâri kırsalına Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiği belirtilerek eylem hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen üç bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği; bir mağaranın özel mühimmat kullanılarak imha edildiği ifade edildi.

Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndükleri kaydedildi.