Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ‘DARBECİLER GÜLEN’LE ARACISIZ GÖRÜŞÜRDÜ’

‘DARBECİLER GÜLEN’LE ARACISIZ GÖRÜŞÜRDÜ’

Gülen’in bir zamanlar en yakınındaki isim olan Latif Erdoğan, “Darbeci generalleri tanıyorum. Bu paşalar Altunizade’de iken talebeliklerinden beri Gülen’in yanına sürekli gelip giderlerdi. Bu cuntacı paşalar aracı olmadan Gülen ile doğrudan görüşürlerdi” dedi.

Bir dönem Gülen’in en yakınındaki isim olan Latif Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbesiyle ilgili Akit’e bomba açıklamalarda bulundu. Latif Erdoğan, “15 Temmuz darbe girişiminde bulunan paşalar olarak ekranlara yansıyan tuğgeneral ve üstü rütbede olanları tanıyorum. Bu paşalar, Altunizade’de iken talebeliklerinden beri Gülen’in yanına sürekli gelip giderlerdi. Bu cuntacı paşalar, aracı olmadan Gülen ile doğrudan görüşürlerdi” dedi.  

“DARBE GİRİŞİMİNİN KOMUTASI TAMAMEN GÜLEN’İN ELİNDEDİR”

 Latif Erdoğan, “15 Temmuz darbe girişiminde bulunan paşalar olarak ekranlara yansıyan tuğgeneral ve üstü rütbede olanları tanıyorum. Bu paşalar, Altunizade’de iken Gülen’in yanına sürekli gelip, giderlerdi. Bu cuntacı paşalar, aracı olmadan Gülen ile doğrudan görüşürlerdi. Darbeci generallerin bir kısmı Amerika’da eğitim görürken Gülen’in yanına gelip gidiyorlardı. Zaten askeriyede o noktaya gelenlerin hepsi doğrudan Gülen’le görüşürler ve onun talimatlarıyla hareket ederler. Bu cuntacılarla, Gülen arasında hiçbir sivil aracı yoktur. Bu darbe girişiminin  komutası tamamen Gülen’in elindedir” dedi.    

“ARALARINDA İLETİŞİM SORUNU OLMUŞ OLABİLİR”

Darbe girişiminin Fetullah Gülen’in bilgisi ve talimatı olmadan yapılmasının kesinlikle mümkün olmadığına dikkat çeken Latif Erdoğan, “Darbe girişiminin fiyasko olmasının sebeplerinden birisi de Gülen ile darbeci paşalar arasındaki iletişim hatası olabilir. Pensilvanya’dan hızlı ve yeni direktif almada sorun çıkmış olabilir. Bu konu araştırılmalı” açıklamasında bulundu. 

“Televizyon ekranlarından tanıdığınız ve sürekli gelip gittiklerini söylediğiniz darbeci paşalar ile Gülen’in fotoğrafı var mıdır?” şeklindeki soruya Latif Erdoğan, “Gülen’in yanına gelen darbeci paşalarla aynı karede Gülen’in fotoğrafının olması mümkün değil. Çünkü Gülen öyle bir ortamda fotoğrafa asla izin vermez. Fotoğraf çeken olsa onu derhal ‘hain’ ilan ederlerdi” cevabını verdi. 

“TABANI, ORTASI KALMADI,  HEPSİ İHANET İÇİNDE”

Paralel Yapı/FETÖ içinde olanların hiçbirisinin bu aşamadan sonra imanlarının olduğunu kabul etmediğini belirten Erdoğan, “Masum insanların üzerine bomba atanlarda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bomba atanlarda iman olabilir mi? ‘Tabanı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanet’ söylemini bu aşamadan sonra asla doğru kabul etmiyorum. Gülen’i hâlâ savunan, hâlâ onun arkasından gidenlerin hepsi külliyen ihanet içindedirler. Gülen’e aidiyet hisseden hiç kimsenin İslam’la, imanla hiçbir ilgisi olamaz” şeklinde konuştu.