Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / CUMHURBAŞKANI VE MİT MÜDAHİL OLDU !….

CUMHURBAŞKANI VE MİT MÜDAHİL OLDU !….

Mahkeme, Can Dündar ve Erdem Gül’ün yargılandığı “MİT TIR’ları haberi” davasının kapalı yapılmasına karar verdi Mahkeme, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MİT’in davaya müdahillik taleplerini kabul etti.
MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin görüntü ve haber yayınladıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilci Erdem Gül hakkindaki davanın ilk duruşması başlandı.

İstanbul Adalet Sarayindaki 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklar Can Dündar ve Erdem Gül ile taraf avukatları katıldı. Duruşmayı çesitli meslek örgüleri ve gazeteciler de izleyici olarak katıldı. Adliyenin en büyük salonunda görülen Duruşma salonu tamamen doldu. Bazı izleyiciler duruşma salonu dışında kaldı Can Dündar ve Erdem Gül duruşma salona girdiğinde izleyiciler tarafindan “onurumuzsunuz ,bravo” şeklinde sloganlarla alkışlandı.
Mahkeme Başkanı Canel Rüzgar, salonda görüntü ve ses kaydı alınmaması konusunda uyarıda bulundu.Görüntü ve ses kaydı alanlar hakkında İşlem yapılacağını belirtti
Duruşma yoklama ve kimlik sorgusuyla başladı. Savcı durumanın kapalı devam etmesi yönünde talepte bulundu. Duruşmayı bazı CHP VE HDP milletvekileri de izliyor. Duruşma sesli ve görüntülü kayıt yapılıyor.