Perşembe , 6 Ekim 2022
Anasayfa / BURSA / Covid -19 Sürecinde Vurdum Duymaz İnsanlara İthafen…

Covid -19 Sürecinde Vurdum Duymaz İnsanlara İthafen…

Bu doktorumuza iyi bakın.Bu saygı değer doktorumuzun alanı Göz Polikliniği ama şuan da göz bölümü ve diğer alanlardaki doktorlarımız kendi alanlarında değil çünkü onlar Covid 19 nedeniyle Pandemi Yoğun bakım servislerinde görev yaparak resmen bu hastalıkta seferberlik ilan ettiler.

Bu hakları asla ödenmeyen sağlık çalışanlarımız bu maske ve tulumlarını giydikten 4 saat sonra değişim yapıyorlar.Bu süreçte yeme-içme olmamakla birlikte tuvalete dahi gidemiyorlar.

Bütün hastanelerde yoğun bakım üniteleri dolmuş,ciddi anlamda yer sıkıntılarımız başladı.

Siz vurdum duymaz insanlar…Evet evet siz korona yok diyerek maske mesafe temizlik kurallarına uymayan tüm herkese diyorum.Maskeyi çenesinin altında tutan veya takmayan saygısızlık, bencillik, edepsizlik, duyarsızlık, cahillik, vicdansızlık…(Daha ne diyeyim ki yazıklar olsun demekten daha fazlasını yazmayı çok isterdim.)

Bu maske beni sıkıyor,yok nefes alamıyorum bahanelerine sığınan insanlar bu doktorlarımız akşama kadar tulum ve maskeyle covid servislerinde mücadele ediyor.Hangi biriniz buna dayanabilirsiniz.?

Inanmıyorum diyenlerin bu hastalığa yakalandı.Şahit olduklarımız da oldu.İnanmayabilirsin ama diğer insanlara saygı duymak zorundasın ve onların sağlığını riske atmaya ve tehlikeye sokmaya hiç kimsenin hakkı yok. Herkesin bağışıklık sitemi aynı değil. Sen inanmıyorum diye elini kolunu sallaya sallaya gezemezsin.Bu hastalığı kimseye bulaştırmaya hakkın yok.Sonra birileri ölsün, birileri çok zor atlatsın.Ha bu sorumsuzluğun yüzünden bu hastalığı yaymışsın ha bir cinayet işlemişsin.Bana göre hiçbir farkı yok.Lütfen kendinize saygınız yoksa başkasına saygınız olsun.