Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / Coşkunöz Yönetiminden Tehdit

Coşkunöz Yönetiminden Tehdit

Otomotiv devlerine büyük şok. OYAK Renault ve Tofaş’ın ardından Coşkunöz işçileri de üretimi durdurdu. Yönetimden gelen duyuruya karşın işçiler eylemlerine devam ediyor.
OYAK Renault Otomobil Fabrikası’nda işçilerin sendika değişikliği ve ücret artışı talebiyle üretimi durdurmasıyla başlayan eylem diğer otomotiv devlerine de yayılıyor. Renault’daki eylem 24 saati aşkın süredir devam ederken, Tofaş’ta da ücretlerin artırılması talebiyle dün saat 16:00’da fabrika önünde başlayan eylem sürüyor.
Dün akşam saatlerinde Coşkunöz İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nden yapılan duyuruya rağmen, bugün sabah saatlerinden itibaren eylemde olan Coşkunöz işçileri de eylemine devam ediyor.
Coşkunöz İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, şöyle denildi:
‘TALEPLERİNİZİN YERİNE GETİRİLMEYECEĞİNİ BİLİNİZ’
“15/05/2015 Cuma akşamı saat 23:30’dan itibaren işbaşı yapmamak ve biten vardiyanın ardından iş yerini terk etmemek suretiyle başlatmış olduğunuz eylemler kanun dışı olup, sonuçları bazı hukuki yaptırımları gerektirmektedir.
Ayrıca yapmış olduğunuz eylemler neticesinde ileri sürmüş olduğunuz taleplerinizin işyerimiz tarafından yerine getirilmeyeceğini bilmenizi isteriz. Hiç istemediğimiz bir şekilde 60 yılı aşkın köklü kuruluşumuzun çalışanları ile karşı karşıya getirilmemesi için sağduyulu davranmanızı ve en kısa sürede işlerinizin başına dönmenizi beklemekteyiz.
Bu itibarla vardiyası başlayan çalışanlarımızın iş başı yapması ve vardiyası sona eren çalışanlarımızın iş yerini terketmesi hususunu önemle belirtiriz.”(olay)