Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / CİZRE KAYMAKAMI SON ANDA KURTULDU!

CİZRE KAYMAKAMI SON ANDA KURTULDU!

Saldırıda, 2 polis yaralanırken, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde bulunan Kaymakam Ahmet Adanur saldırıdan kıl payı kurtuldu.

Okulların boşaltıldığı, esnafın ise kepenk kapattığı ilçede çatışmalar şiddetlenerek, devam ediyor. Cizre’de bugün sabah saatlerinde teröristlerce zırhlı polis aracına atılmak istenen roketin İlçe Devlet Hastanesi’ne isabet etmesinin ardından ilçede başlayan çatışmalar şiddetlendi. Teröristlerin yakalanması için geniş kapsamlı operasyon düzenleyen polis, Kobra, Ural ve Ejder adlı zırhlı araçlarla Yafes Mahallesi’ne geldi. Polisin mahalleye girdiğini gören teröristler, zırhlı araçlara uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırdı.

PKK HASTANEYE ROKETATARLARLA SALDIRDI
PKK HASTANEYE ROKETATARLARLA SALDIRDI
Cizre’de polis aracına saldıran …
O OPERASYONUN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI!
O OPERASYONUN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI!
Diyarbakır Valiliği’nden devam e…

2 roketin bir inşaata, 2 roketin ise zırhlı aracın önüne isabet eden saldırıya, polis de araçlardan ateş açarak, karşılık verdi. Buradaki çatışma devam ederken, teröristler Konak Mahallesi’nde bulunan Cizre Emniyet Müdürlüğü ve Dicle Karakoluna da roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında emniyet binasında bulunan İlçe Kaymakamı Ahmet Adanur, olaydan şans eseri yara almadan kurtulurken, iki koruma polisi de hafif şekilde yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

KAYMAKAMLIK VATANDAŞLARI UYARDI

İlçedeki çatışmalar nedeniyle okullardaki öğrenciler de evlerine gönderilirken, büyük korku ve panik yaşayan esnaflar kepenklerini kapattı. Cizre Kaymakamlığı’ndan yapılan duyuruda, vatandaşların can güvenlikleri nedeniyle kamuya açık alanlarda durmamaları istendi. İlçedeki çatışmalar şiddetlenerek sürüyor.