Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / CHP’YE FETÖ KUŞATMASI

CHP’YE FETÖ KUŞATMASI

FETÖ temizliği ana muhalefet partisine uzandı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun evinde koruma sağlayan iki polisin Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı tespit edildi.

Temmuz’da FETÖ darbe girişimi sonrasında devlete sızmış tüm yapılar bir bir deşifre olmaya başladı. FETÖ’cülerin kamu kurumlarının yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarına sızdıkları tespit edildi. Siyasi partileri kaset kumpaslarıyla dizayn etmeye çalışan FETÖ’nün, Deniz Baykal’ı koltuğundan ettikten sonra, Kılıçdaroğlu’nun da etrafını kuşattığı ortaya çıktı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hızla çökertilen örgüt ağında, CHP liderinin koruması iki polisin bağlantısı tespit edildi. Durum, acil olarak Kılıçdaroğlu’na iletildi. FETÖ üyesi polislerin, uzun süredir Kılıçdaroğlu’nun evinin dış güvenliğini için görev aldıkları anlaşıldı. CHP’de milletvekili ve danışman düzeyinde kendilerine yer bulan FETÖ’cülerin, partinin siyasetinde aktif olmak için yoğun mesai harcadıkları da güvenlik raporlarına yansıdı.

TANAL İPEK’E AĞLADI

Siyasi kulislerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığa seçildikten sonra özellikle FETÖ’cüler tarafından kuşatma altına alındığı konuşuluyor. CHP’de milletvekili ve danışman düzeyinde kendilerine yer bulan FETÖ’cülerin partinin siyasetinde aktif olmak için yoğun mesai harcadıkları ifade edildi. Kuşatmanın en tipik örneğini Milletvekili Mahmut Tanal gösterdi. Televizyon ve gazeteleri başta olmak üzere şirketlerine kayyum atanan İpek Holding için Tanal gözyaşı dökmüştü. Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros ile beraber canlı yayına katılan Mahmut Tanal, gözyaşlarını gizleyememişti.

SİNSİ ÇAĞRI

Tanal, FETÖ’ye ait Bank Asya’nın TMSF’ye devredilmesi sırasında da örgüte destek vermişti. Mahmut Tanal, darbeye karşı meydanlara inen halkı evlerine çekmek için “Tüm halkımızı sağduyulu davranmaya çağırıyorum. Evlerine dönmelerine, Gerginlikten kaçınmaları diliyorum” diye tweetler attı. Aynı yöntemi FETÖ’nün sanal alem kalemşörleri de denedi.

FETO’YU ÖVMÜŞTÜ

CHP Grup danışmanı Muhammed Çakmak da övgüler dizdiği FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e selam göndermişti. Çakmak, 12 Haziran seçimleri sırasında Fethullah Gülen için kullandığı övücü sözler nedeniyle parti tabanından sert tepki görmüş ve son CHP kongresinde mevcut yönetimin sarı listesinde olmasına rağmen seçilememişti.

SARİN GAZI İFTİRASI

FETÖ’cü her platforma destek olan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Rusya devlet televizyonuna verdiği röportajda 2013 yılında Şam’ın doğusunda bulunan Guta’yı hedef alan DAEŞ’in kullandığı Sarin gazının Türkiye’den gittiğini iftirasını atmıştı. Hakkında çeşitli suçlardan fezleke bulunan Erdem’in dokunulmazlığı bir süre önce yapılan düzenleme ile kaldırılmıştı.

KAYNAK: Star