Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / CHP TERÖRİST İÇİN SEFERBER OLDU!!

CHP TERÖRİST İÇİN SEFERBER OLDU!!

Terör örgütü PKK’nın infaz ettiği düşünülen sözde Şırnak sorumlusu Hurşit Külter için CHP seferber oldu. PKK’nın “Gözaltında öldürüldü” yalanına CHP de destek verdi.

PKK tarafından bir süre önce infaz edildiği düşünülen ve üzerinden ‘devlet gözaltına alıp öldürdü’ algısı oluşturulmak istenen terörist Külter için CHP de harekete geçti. CHP’li vekiller teröristin nerede olduğunu sorup devleti suçladı.

Terör örgütü PKK’nın Şırnak sorumlularından biri olan Hurşit Külter, sözde öz yönetim planının suya düşmesinden sorumlu tutularak Kandil’den verilen talimatla infaz edildiği iddiasıyla gündeme gelmişti.

HDP MECLİS’E TAŞIDI
Hem Külter’in yakınlarından tepki almamak hem de ölümü üzerinden devlete saldırmak isteyen PKK, ‘devlet faili meçhullere yenisini ekledi ve gözaltındayken Külter’i öldürdü’ algısı oluşturmak için düğmeye bastı. PKK’ya yakın STK’lar tarafından başlatılan ‘Hurşit Külter nerede?’ kampanyasına, örgütün siyasi kanadı HDP de Meclis’te destek verdi.

DEVLETİ SUÇLADILAR
Güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığına dair resmi bir evrak bulunmamasına rağmen, ‘Gözaltındayken kayıplara karıştı’ yaygarası koparılan Külter için CHP de seferber oldu. CHP’li vekiller Şenal Sarıhan, Zeynep Altıok, Selina Doğan ve Mahmut Tanal kirli kampanyaya destek verdi. Eli kanlı teröristlerle mücadele eden güvenlik güçlerini zan altında bırakan CHP’liler, açıkça devleti hedef gösterdi.

Kaynak: Güneş