Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / BURSA / CHP BURSA İL ÖRGÜTÜ HAREKETE GEÇTİ !….

CHP BURSA İL ÖRGÜTÜ HAREKETE GEÇTİ !….

CHP BURSA HAREKETE GEÇTİ
ŞADİ-ÖZDEMİR-300x200

CHP Bursa İl Örgütü, 1. Büyük Buluşma etkinliğini geniş katılımlı bir organizasyonla geçekleştirdi. ‘Masanı seç, harekete geç’ sloganıyla hazırlanan çalışma ve izleme masalarıyla ilgili sunum yapan CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, AKP zihniyetinin ekonomik ve ahlaki başta olmak üzere her alanda çöküntü yarattığını belirterek, “Bütün gücümüzle el ele verip; yeniden örgütlenmeyi başarabilmeliyiz” dedi.

SALON

CHP Bursa İl Örgütü ‘Masanı seç, harekete geç’ sloganıyla, CHP İl ve ilçe örgütleriyle 1.Büyük Buluşma’sını gerçekleştirdi. CHP Bursa Milletvekilleri Lale Karabıyık, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile eski milletvekilleri ve il başkanlarının da hazır bulunduğu toplantıya katılım yoğundu. Çalışma ve izleme masalarıyla ilgili detaylı bir sunum gerçekleştiren CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, konuşmasına Cahit Sıtkı Tarancı’nın ‘Memleket İsterim’ şiiriyle başladı. İl Başkanı Özdemir, bu toplantıyla iki aydır üzerinde çalıştıkları projeyi katılımcılarla paylaşacaklarını ifade etti. Düzce İl Zekeriya Tozan’ın uğradığı hain saldırıdan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Özdemir; Başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Saldırıyı gerçekleştirenler AKP’nin, Osmanlı Ocakları adı altında kurduğu faşist örgüte mensup kişiler. Bilinsin ki Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir şeyden, hiç kimseden ve hiçbir baskıdan yılmamıştır, yılmayacaktır” diye konuştu.
ERKAN-NURHAYAT-300x200

Son bir haftada 27 şehit verildiğini ve bu durumun haber olmaktan bile çıkmaya başladığını belirten Şadi Özdemir sözlerine şöyle devam etti: “CHP’nin iktidarına her zamankinden daha da çok ihtiyaç olduğunun bilincinde olmalıyız. Ortadoğu sarmalı, oradaki enerji kaynaklarından faydalanmak üzerine kurulmuş olan bu sarmal bizi de içine alıyor. Bu sarmalın bir tarafına mezhepler, bir tarafına etnik kimlikler konulmuştur. Etnik ve mezhepsel savaş Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdi. Ne yazık ki Türkiye de yine etnik ve mezhepsel temelden, bu savaşın örtülü bir şekilde bir tarafı olmuştur.” Türkiye’nin bugün geldiği noktada Kurtuluş Savaşı’ndan önceki dönemlere yeniden getirildiğini ifade eden Özdemir; “Bu nedenle bütün gücümüzle el ele verip; sokakları, kentleri, mahalleleri yeniden örgütlemeyi başarabilmeliyiz” dedi.

SALON-300x183

AHLAKİ ÇÖKÜNTÜ YAŞANIYOR

“Cumhurbaşkanının öncülüğünde yargıya, adalete, doğaya saldırılar hızla devam etmektedir” diye konuşan Özdemir şöyle konuştu: “17-25 Aralık ve MİT tırları operasyonlarına verdikleri yanıtları hatırlayın, hiçbir zaman ‘yok’ diyemediler. Türkiye’yi uluslararası arenada yine bir riskin altına soktular. Son günlerde Reza Zarrab meselesi var. Bu kişinin Amerika’yla anlaşmalı bir şekilde gittiğine dair çok yoğun iddialar var. Bunun arkasından Türkiye’nin kara para aklamakla ilgili itham edilme riski var. Bu aslında bir anlamda dış ticareti de bütün bankacılık faaliyetlerini de durdurma anlamına geliyor. Diğer yandan Karaman’da yaşananlarla ilgili, Milletvekilimiz Lale Karabıyık, AKP’nin kapattığı araştırma önergesinin yeniden görüşülmesini sağladı. AKP zihniyeti artık öyle bir noktaya geldi ki ahlaklı toplum yaratıyoruz derken çocuklarımız, gençlerimiz cinsel taciz mağduru oluyor.”AKP’nin 13 yılda ülkeyi getirdiği ekonomik ve ahlaki çöküntüyü rakamlarla açıklayan Özdemir; “Ekonomik ve toplumsal çöküntü yüzünden geleceğimiz büyük risk altında. Ülke bölünme, parçalanma noktasına gelmiş. Etnik ve mezhepsel savaşa doğru sürüklenen bir yerde, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının şart olduğunu bir kere daha hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.
1-8-696x422

2-4-300x200

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir konuşmasının ardından ‘Masanı seç, harekete geç’ sloganıyla hazırlanan çalışma ve izleme masalarıyla ilgili sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi. İki oturumda gerçekleşen toplantının ikinci oturumunda ise katılımcılarla görüş alışverişinde bulunuldu.