Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / Çevreci geçinen ‘Havva Ana’ doğa katiliymiş!

Çevreci geçinen ‘Havva Ana’ doğa katiliymiş!

Yeşil Yol Projesi’nin Rize ayağında gerçekleştirilen küçük çaplı provokatif eylemlerin sembolü haline getirilen Rabiye Özcan doğa katiliymiş. Eski eşiyle birlikte 2003 yılında dünyaca ünlü doğa harikası Ayder Yaylası’nda kaçak ve ruhsatsız alabalık çiftliği yapan Özcan’ın, doğayı tahrip ettiği ortaya çıktı.

Karadeniz Bölgesi’nde 7şehrin yaylalarını birbirine bağlayacak YeşilYol Projesi’ne karşı çıkan ve birçoğu farklı bölgelerden gelen provokatif eylemci grubun sembol ismi olarak lanse edilen Rabiye Özcan ve eşinin ruhsatsız alabalık tesisinin, kaçak yapılaşma yüzünden mühürlendiği ortaya çıktı. İkilinin Ayder Yaylası’nın doğal yapısını hiçe sayarak alabalık üretim tesisi kurmaya çalıştığı ifade edildi.

AYDER’İ ÇİFTLİĞE ÇEVİRMİŞLER
Samsun’dan Artvin’e kadar 2600 kilometrelik mesafede yapılmakta olan Yeşil Yol Projesi’ni engellemeye yönelik küçük çaplı provokatif eylemlerin önde ismi Rabiye Özcan, boşanmadan önce “Rabiye Bekar” olan ismiyle, eşiyle beraber dünyaca ünlü Ayder Yaylası’nda kaçak yollarla alabalık çiftliği yapmak için yasaları hiçe sayarak doğayı tahrip etmiş. Tesis, yetkili mercilerce durdurulmuş.

Yeni Akit