Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / BURSA / BURSA’NIN GÜZEL İLÇESİ GEMLİK MAALESEF HEP ÜZÜCÜ HABERLERLE ANILIR OLDU !…

BURSA’NIN GÜZEL İLÇESİ GEMLİK MAALESEF HEP ÜZÜCÜ HABERLERLE ANILIR OLDU !…

Arkadaş cinayeti sanıklarına müebbet hapis
BURSA’nın Gemlik İlçesi’ne bağlı Küçükkumla Mahallesi’nde, çıkan tartışmada arkadaşları Sinan Akat’ı (31) öldürdükleri suçlamasıyla yargılanan Mehmet Kılıç (40) ve Batuhan İsak Gülşen (26) ömürboyu hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemenin indirim uygulamadığı sanıklar, son sözlerinde pişman olduklarını söylediler.

Küçük Kumla Mahallesi’nde geçtiğimiz ağustos ayında meydana gelen olayda, Sinan Akat, “Siz bana yanlış yaptınız” diyerek arkadaşı Mehmet Kılıç ve Batuhan İsak Gülşen ile tartışmaya başladı. İddiaya göre, bıçağını çıkarıp sallayan Sinan Akat ve arkadaşları arasında bıçaklı kavga çıktı. Kavgada vücudunun 26 yerinden bıçaklanan Akat, kaldırıldığı Muammer Ağım Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Gazinoda garson olarak çalışan Akat’ın cenazesi Keles ilçesinde toprağa verildi. Daha sonra yakalanan Mehmet Kılıç ile Batuhan İsak Gülşen suçlarını itiraf etti ve tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bursa 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde haklarında ‘Kasten adam öldürmek’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan ve 8 aydır tutuklu olan Mehmet Kılıç ile Batuhan İsak Gülşen’in yargılanması tamamlandı. Karar aşamasına gelen duruşmada son sözü sorulan Mehmet Kılıç, “Bu olayı yaşadığımdan dolayı çok pişmanım” dedi. Batuhan İsak Gülşen ise “Üzerimize bıçakla geldi. Küfür etti. Olay günü alkollü ve haplıydı. Yanlış yaptınız dedi. Çok pişmanım” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, kısa bir aradan sonra iki arkadaşa, indirim maddelerini uygulamayarak, ömür boyu hapis cezası verdi.