Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / BURSA / BURSA’DA TUĞLA CİNAYETİ!

BURSA’DA TUĞLA CİNAYETİ!

Olay, 7 Mart 2016 Pazartesi günü Yeşilova Mahallesi’nde meydana geldi. Bir ihbar üzerine, yol genişletme çalışmaları için tahliye edilen 3 katlı apartmanın üçüncü katına çıkan polis ekipleri, 19 yaşındaki Burhan Öcal’ın (19) kanlar içerisindeki cesedini buldu. Göğsünden ve karnından bıçaklanarak öldürüldüğü belirlenen Öcal’ın katil zanlısı Mustafa Kemal Ş. (22) tutuklandı.

Müebbet hapsi istenen sanığın yargılanmasına Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

Duruşmaya Mustafa Kemal Ş., olay gününde metruk binada bulunan ve tanık olarak dinlenen arkadaşları ile sanık avukatı katıldı.

Metruk binada uyuşturucu içtiklerini anlatan Mustafa Kemal Ş., “Tuğlanın üzerinde oturuyordum. Burhan Öcal, uyuşturucunun tesiriyle benim oturduğum tuğlaya oturmak istedi. Ben de kabul etmeyince bana sarıldı. Bu durumdan rahatsız oldum. Burhan yan odaya gitti. Ben de bir şeyler arıyor diye arkasından gittim. Beni görünce üzerime gelip, sağ elimi omzuma, kafasını da kafama yasladı. ‘Senin derdin ve sıkıntın ne?’ diye sorunca bana küfürlü konuştu. Ben de uyuşturucunun etkisiyle elimdeki bıçağı rastgele salladım. Herhalde bıçak önce sırtına, sonra karnına geldi. O bana, ‘Bıçak girdi’ deyince tekrar salladım. Kendi elimde kan gördüm ve Burhan benim üzerime yıkılınca beraber yere düştük. Olayın ardından Z.B. ve Z.C.G. (18) ile birlikte kaçtık” dedi.

“Göğüs kısmında 5 santimetre yara vardı”

Mahkeme heyeti Mustafa Kemal Ş.’nin ardından şahitleri dinledi.

Şahitlerden A.Ö. (18), “Olay günü M.F. (19) ile yavşan otu içmek için binaya girdik. Burhan Öcal, Mustafa Kemal Ş., A.B. (21) ve Z.C.G. içerideydi. M.F. ile yavşan otunu içtik. Kafa yapmadığı için M.F. binadan ayrıldı. Burhan, Mustafa Kemal’in oturduğu yere oturmak istedi. O da izin vermedi. Ardından Burhan, A.B., Z.C.G. ve Mustafa Kemal salondan çıktı. Bir süre sonra gürültü duydum. Mustafa Kemal, ‘S.Y., ağabey’ diye bağırdı. Diğer odaya gittiğimizde Burhan yerde yatıyordu. Belinin alt kısmından kan geliyordu ve göğüs kısmında 5 santimetre yara vardı. Korktuk ve S.Y. ile birlikte kaçtık” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, diğer sanıklar A.B., M.F. ve S.Y.’yi de dinledi. 4 şahit ve bir sanığın çelişkili ifadeler vermesi üzerine mahkeme başkanı hepsine ikazda bulundu. Mahkeme heyeti, olay günü orada bulunan Z.C.G. ile maktul Burhan Öcal’ın anne ile babasının müşteki sıfatıyla zorla duruşmaya getirilmesine, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kaynak: İHA