Pazar , 2 Ağustos 2020
Anasayfa / BURSA / BURSA’DA TEMİZLİK 5S DESTEK & HİZMETLERİ’NE EMANET…

BURSA’DA TEMİZLİK 5S DESTEK & HİZMETLERİ’NE EMANET…

Tüm dünyada olduğu gibi Covid-19 Ülkemizde de sahnede olması nedeniyle yeni iş alanlarına yön verildi.

Hükümetimizin iş yerlerinin açılacağı yönde bilgi verilmesi üzerine  özellikle fabrika,ofis ve iş yerlerinde dezenfetasyona ağırlık verileceği beyan edildi.

Bursa’da bu sahada 5S Destek & Hizmetleri temizlik alanında iş yapan bir firma olarak Ozonlama ve Nano Teknik Uygulama farkı ile  ev,iş yerleri,ofis ve tüm yaşam alanlarını dezenfekte çalışmaları alanında dezenfekte firmasını oluşturdu.

Firma Yetkilisi Sayın Adalet KARAHAN,”COVİD-19 insanları yeni iş sahalarına yönlendirdi.Temizlikte de geleneksel anlayış değişti.Covid-19 öncesine kadar temizlik anlayışı çok basit bir düzeyde ele alınıyordu,sıradan kimyasallarla temizlik ihtiyaçları gideriliyordu.Birçok işletme engelli kadrosuna aldığı personellerle bu işleri gidermeye çalışıyordu.İşletmeler beş altı kişinin yaptığı işi bir kişiye yaptırarak günü kurtarmaya çalışıyordu.

Ama artık temizlikte bu anlayış değişti.Sıradan kimyasal ürünlerin yerini kaliteli dezenfektanlar aldı,temizlik personeli daha bilinçli,eğitimli ve de donanımlı olmak zorunda.Doğru işi doğru zamanda yapmak zorunda kalacaklar,bu konuda Bakanlığımızın da yaptırımları var.Yeni düzende temizlik ve dezenfektasyonun da denetlenmesi artacaktır.Bu sınavı veremeyen işletmeler de zor durumda kalacaktır.Çünkü bu denetlemeler sürekli olacaktır,olmalıdır da…Bu nedenle de doğru işe doğru insan çalıştırmak kaçınılmaz,işletmeler beş işi bir kişiye bindirerek günü kurtaramayacak.

Unutulmamalıdır ki gerek iş yerleri olsun gerek kendi yaşam alanlarımız olsun profesyonellikten uzak sağlıksız ekipman kullanmak her zaman virüs şüphesi uyandıracaktır.Bu da çalışma motivasyonumuzu düşürecektir.

5S Destek & Hizmetleri olarak,çalışanlarımızın her biri kendilerini birer denetçi olma bilinci ile Bakanlık onaylı olarak Nano Teknik Uygulama farkı ile ev,iş yerleri,ofis ve tüm yaşam alanlarını dezenfekte çalışmaları alanında en üst seviyede temizlik ve hijyene önem vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”diyerek çalışmaları konusunda detaylı bilgiler verdi.

 

 

 

Haber : Zinnet SATILMIŞ