Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / BURSA / BURSA’DA ŞİZOFREN GENÇ, TEYZESİ VE KUZENİNİ BIÇAKLA REHİN ALDI !…

BURSA’DA ŞİZOFREN GENÇ, TEYZESİ VE KUZENİNİ BIÇAKLA REHİN ALDI !…

Şizofreni Hastası Genç, Teyzesi ve Kuzenini Bıçakla Rehin Aldı

Bursa’da şizofreni hastası ve madde bağımlısı bir genç, Adana’dan misafir olarak geldiği teyzesi ve kuzenini rehin aldı.

Bursa’da şizofreni hastası ve madde bağımlısı bir genç, Adana’dan misafir olarak geldiği teyzesi ve kuzenini rehin aldı.

Olay, merkez Yıldırım’ın Erikli Mahallesi’nde meydana geldi. 19 yaşındaki S.K, Adana’dan Bursa’daki teyzesine kalmak için geldi. Eve yerleşen S.K., bir süre sonra bilinmeyen bir sebeple krize girerek, teyzesi D.Y (40) ve kuzeni D.Y’ye (20) bıçakla saldırmaya başladı. Gençten kurtulan anne-kız, evin balkonuna çıkarak kendilerini buraya kilitledi. Komşuları durumu fark ederek polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, S.K.’nin kendilerini eve almaması üzerine itfaiyeye haber verdi. Polis, olay yerine gelen itfaiye aracının merdiveniyle eve çıkarak, balkona kendilerini kilitleyen anne-kızı kurtardı.

Daha sonra balkon kapısını açıp eve giren ekipler, S.K’yi etkisiz hale getirdi. Gözaltına alınan S.K., olay yerinde yapılan müdahalesinin ardından Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. S.K.’nin şizofreni hastası olduğu ve uyuşturucu kullandığı öğrenilirken, teyze ve kuzeninin bu durumdan haberdar olmadığı öğrenildi. Polisin olayla alakalı tahkikatı devam ediyor.