Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / BURSA / BURSA’DA, KPSS OPERASYONUNDA 4 ÖĞRETMENE ŞOK !…

BURSA’DA, KPSS OPERASYONUNDA 4 ÖĞRETMENE ŞOK !…

Bursa dahil 24 ilde KPSS operasyonu!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen KPSS soruşturması kapsamında Bursa’da haklarında yakalama kararı çıkarılan dört öğretmenden biri gözaltına alındı.

Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman’ın 2010’daki KPSS sorularının usulsüz sızdırılması ve kopya iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında 24 ilde 8’i kadın 51 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerden 30’unu gözaltına aldı. Şüphelilerden 21’inin ise firari olduğu, bu kişilerin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Gözaltı kararı alınanlar arasında maliye müfettişi, TRT yapım görevlisi ve öğretmenlerin de bulunduğu öğrenildi. Şüphelilerin soruları önceden ele geçirdikleri iddia edildi.

Alınan bilgiye göre, 2010 yılındaki KPSS sorularının usulsüz sızdırılması ve kopya iddialarına ilişkin soruşturma çerçevesinde Bursa’da dört kişi hakkında yakalama kararı verildi.
kpps-info-56fb934f5d4b2
Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, zanlılar arasında yer alan ve özel bir okulda öğretmenlik yapan A.D’yi merkez Nilüfer ilçesindeki evinde gözaltına aldı. Bursa Emniyet Müdürlüğüne getirilen A.D, Ankara’ya gönderilecek.

Diğer üç öğretmenin yakalanması için çalışmalar sürüyor.