Cuma , 23 Ekim 2020
Anasayfa / BURSA / BURSA’DA FIRTINA ULUDAĞ’DA KAR SÜRPRİZİ!

BURSA’DA FIRTINA ULUDAĞ’DA KAR SÜRPRİZİ!

Marmara Bölgesi’nde etkili olan soğuk ve yağışlı hava, yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Fırtına nedeniyle Bursa, Yalova ve Balıkesir’in Bandırma ile Erdek ilçelerine yapılacak deniz otobüsü ve araba vapuru seferleri iptal edildi. Uludağ’da ise kar yağışı etkili oldu.

ULUDAĞ’DA KAR YAĞIŞI

Bursa’da dün 16 derece olarak ölçülen hava sıcaklığı bugün 8 dereceye düşerken Uludağ’da ise kar yağışı başladı. Bu yıl kayak sezonunda yeterince kar yağmadığı için hayal kırıklığı yaşayan Uludağ’da kar kalınlığı öğlen saatlerinde 20 santim olarak ölçüldü. Uludağ’da önümüzdeki günlerde de kar yağışı bekleniyor.

Marmara Denizi’nde etkili olan fırtına da deniz ulaşımında aksamalara neden oluyor. BUDO’nun bugün İstanbul Kabataş ile karşılıklı olarak yapacağı deniz otobüsü seferleri hava koşulları düzelene kadar iptal edilirken, İDO ise Bursa’nın yanı sıra Bandırma ve Yalova’ya gerçekleştireceği deniz otobüsü ve hızlı feribot seferlerini karşılıklı olarak iptal etti. Fırtına nedeniyle Erdek’ten Marmara Adası’na bugün yapılması gereken araba vapuru seferleri iptal edildi.

Avşa Adası açıklarında saatteki hızı 70 kilometreye kadar varan fırtına nedeniyle bazı şilep ve tankerler Şarköy Limanı’na zorunlu olarak demirlerken Avşa’da ise fırtına nedeniyle enerji nakil hatlarındaki kopmalar nedeniyle bazı bölgelere elektrik verilemedi.