Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / BUNDAN SONRAKİ HEDEF DARBE DEĞİL

BUNDAN SONRAKİ HEDEF DARBE DEĞİL

FETÖ’nün başarısız darbe girişimiyle ABD’nin Türkiye’deki 60 yıllık askeri cunta projesinin çöktüğünü söyleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yeni planın DAEŞ ve PKK’yı kullanarak ülkede iç karışıklık çıkartmak olduğu söyledi. Perinçek, birlik çağırısı da yaptı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 15 Temmuz darbe girişiminin ‘düğmesine ABD’den basıldığını’ söyledi. Perinçek, “ABD’nin Türkiye ordusundaki gücü hiç beklemediği şekilde ezildi. ABD’nin TSK içindeki gücü bitti. Türkiye’de darbe yapacak gücü kalmadı. Bundan sonra darbe değil, DAEŞ ve PKK bombalarıyla iç karışıklık deneyecekler” dedi. FETÖ cuntasının arkasında ABD olduğunu yineleyen Perinçek “Yaşananları üst düzey asker arkadaşlarımla değerlendirdim. Herkes ittifakla ‘Böyle bir darbe ABD’den işaret alınmadan kesinlikle yapılmaz’ diyor. Gülen de ABD’den izin almıştır. FETÖ subayları zaten ‘Gladyo’ dediğimiz örgüt. Doğrudan ABD’ye bağlılar” diye konuştu.

‘DARBE OLACAK’ DEMİŞLERDİ

ABD kamuoyunda aylardır ‘Türkiye’de darbe olacak’ diye açık açık konuşulduğuna dikkati çeken Perinçek, şunları söyledi: “Şimdi bunu sorduğunuzda ‘Biz tahmin yaptık’ derler. Başkan Obama ve Dışişleri Bakanı John Kerry’in tutumu ortada. Türkiye darbeyi bastırmış, onlar ‘Yapacağımız bir şey var mı’ diye soruyor. Darbe girişimi sırasında soracaktınız, ama sustunuz. Şimdi de ‘Taraflar birbirleriyle anlaşsın’ diyorlar. Ne demek bu ? Darbeciye ‘taraf’ diyor. Amaç ne; darbeciler duruma hakim olsun, kazandıkları mevzilerde kalsın. İşte ABD bundan fazla destekleyemez darbeyi. Fakat başlangıçta konuştular görüştüler. ABD ile Akıncılar Üssü’nde görüşmeler yapıldı. Darbeyi böyle planladılar. ”

TÜRKİYE PROJELERİ ÇÖKTÜ

Yeni planın Türkiye’de terör ile iç karışıklık çıkartmak olduğu görüşünü dile getiren Doğu Perinçek, şu ifadeleri kullandı: “ABD artık DAEŞ’i ve PKK’yı canlı bombalarla Türkiye’ye sürecek. Amaç Türkiye’ye Suriye’nin kuzeyinde Kürt koridoru konusunda sussun. Buna müdahale etmesin. Darbe girişimi de bu nedenle oldu. Ama şimdi ABD’nin 60 yıllık FETÖ’sü bitti. Şimdi Türkiye’de terör ortamı yaratıp, Türkiye’yi hareket hale getiremez istiyorlar. ABD’nin bütün planları darbenin başarılı olmasına dönüktü. Başarısızlık ihtimalini pek düşünmedikleri ortada, çok ağır bir darbe yediler. Çöküşlerinin de ilk işaretini Türkiye’de verdiler.”

ERDOĞAN YAPTI DEMEK ZARAR VERİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘Sahte darbe’ iddialarını sert bir dille eleştiren Doğu Perinçek, “Bu işi ‘Erdoğan tezgâhladı’ diyenlerle mücadele ediyoruz. Bu ifadeleri ABD, PKK ve FETÖ kullanıyor. Erdoğan ile cepheler açmaya sebep olacak ifadeler artık bırakılmalı. Türkiye’nin birliğe ihtiyacı var. Millet ve devlet birliği bozulur TSK’nın itibarına zarar verilirse, bu darbe gediğinden yola çıkıp Türkiye’ye zarar vermek isteyecekler” dedi. KAYNAK: STAR