Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / BORSA BAŞKANI FETÖ OKULUNDA!

BORSA BAŞKANI FETÖ OKULUNDA!

Eski Genel Sekreter Mustafa Hızlı’yı paralelci olmakla suçlayan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç’in, Gürcistan’da Fethullah Gülen’e ait bir eğitim kurumunu ziyaret ettiği ortaya çıktı

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, ATB eski Genel Sekreteri Mustafa Hızlı’ya hakaret ettiği iddiasıyla 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beraat etti. Karara itiraz eden Hızlı, davayı Yargıtay’a taşıdı. Bilgiç, 11’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında Hızlı’yı paralelci olmakla suçladı. Ancak Bilgiç’in ‘paralel’ silahı ters tepti. Hızlı, mahkemeye Bilgiç’in Gürcistan’da Fethullah Gülen’e ait okula gerçekleştirilen ziyarette çekilen fotoğrafları delil olarak sundu.

HAKARET DAVASI
Başkan Bilgiç’in ortak arkadaşlarına “Mustafa Hızlı boşta geziyordu, işten atılmıştı ben ona iş verdim” şeklinde beyanatları olduğunu belirten Mustafa Hızlı, “Bende bunun doğru olmadığını ortaya koyan belgeyi whatsapp aracılığıyla arkadaşlarıma ve Bilgiç’e yolladım. O da bana hakaret etti. Bunun üzerine Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Savcılık, Bilgiç aleyhinde hakaret davası açtı. Bilgiç, sanık sandalyesine oturdu ancak mahkeme beraat kararı verdi. Biz de davayı Yargıtay’a götürdük” dedi.

PARALELCİ SUÇLAMASI
Bilgiç’in duruşmada, “Mustafa Hızlı, Paralel Yapı’ya mensuptu, Paralel Yapı’ya para sağlıyordu bunun için ilişiğini kestik” şeklinde savunma yaparak gerçekleri saptırdığını iddia eden Hızlı, “Bilgiç, paralel yapıya karşı verilen mücadelede yer aldığımı çok iyi biliyor. Kendisinin talimatıyla dönemin Adana Valisi Mustafa Büyük ile görüştüm. Ben ATB’de genel sekreterdim. Yani memurdum. Onlar ne diyorsa ben de yasal çerçevede onu yapıyordum. Onlar kime para vermemi istedilerse ben de verdim” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI DELİL
Paralel suçlamasının ardından mahkemeye Şahin Bilgiç’in Paralel Yapıyla olan ilişkisini ortaya koyan fotoğrafları delil olarak sunduklarını açıklayan Hızlı, şunları söyledi; “Bilgiç Başkan Yardımcısı iken dönemin ATB Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çalışkan ve şuan ki Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak ile birlikte Gürcistan gezisinde FETÖ’nün okuluna gitti. Borsa tarafından özel olarak yaptırılan, bakan, vali gibi üst düzey ziyaretlerde takdim edilen değerli bir kristal vazo ve özel kilimi okulun yöneticisine takdim ettiler.”

Sabah Güney.