Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / BİNBİR SURAT YAKALANDI !….

BİNBİR SURAT YAKALANDI !….

Rolex tutkunu binbir surat Esenyurt’ta yakalandı

Sürekli olarak kılıktan kılığa girerek insanları dolandıran “binbir surat” Ziya Selim Tansu, İstanbul’da gizlendiği lüks bir evin balkonunda yakalandı

37 ayrı suçtan aranması olan ve 22 yıl kesinleşmiş cezası bulunan Tansu’nun cezaevi firarisi olduğu öğrenildi. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçmiş yıllarda, sosyal paylaşım sitelerinde “Üsteğmen Ziya” adıyla profil açarak genç kızları dolandıran “binbir surat” Ziya Selim Tansu’yu yakalamak için çalışma başlattı.

SAHTE PARALARLA ROLEX SAAT ALMIŞ

Cezaevi firarisi olan Ziya Selim Tansu’nun internet üzerinden Rolex marka lüks saatlerini satışa çıkaran onlarca kişiyi sahte paralarla dolandırdığı belirlendi.

ESENYURT’TAKİ LÜKS EVİ TESPİT EDİLDİ

Mali polis, cezaevi firarisi, 22 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan, 23 sahte para dolandırıcılığı ve değişik suçlardan 37 aranma kaydı bulunan “binbir surat” Ziya Selim Tansu’nun Esenyurt’ta gizlendiği evini tespit etti.

BALKONDAN KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Tansu ve eşi Ç.T.’nin evlerine gelmesi üzerine harekete geçen mali polis, A.D. sahte kimliğini kullanan Ziya Selim Tansu’yu 9. kattaki evlerinin balkondan aşağı atlamaya çalıştığı sırada yakaladı.

BİR DÖNEM PİLOTLUK BİLE YAPMIŞ

Kılıktan kılığa girerek insanları dolandıran Ziya Selim Tansu’nun evinde yapılan aramada, 5 çift sahte plaka, 12 adet sahte ya da çalıntı olduğu değerlendirilen saatler, 1 adet rolex saat sertifikası, üzerinde kendi resmi bulunan 2 sahte kimlik, 300 dolar, 6 bin Euro, 6 kaşe, 2 damga ele geçirildi. Ziya Selim Tansu ve eşi Ç.T. gözaltına alındı.1221910_606b52c77d709cd926c23ee04630753e