Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / BİNBİR SURAT AYTEN YAKALANDI

BİNBİR SURAT AYTEN YAKALANDI

Yalı Cinayetinin ardından arandığı süreç boyunca defalarca kılık değiştirerek saklandığı için “Binbir Surat” olarak adlandırılan Ayten Şafak Niksar ilçesinde yakalandı. Ayten Şafak hakkında 16 yıl 8 ay hapis cezası bulunuyordu.

“Yalı Cinayeti” davasında firari olarak aranan Binbir surat ayten Tokat’ta yakalandı.Tokat emniyet müdürlüğü ekipleri, hakkında kesinleşmiş hapis cezası kararı bulunan Ayten Şafak’ın Niksar’da olduğunu belirledi.

Aranan Şafak’ın kaldığı adrese baskın yapan polis aranan kadını yakalayarak gözaltına aldı. Yapılan sorgulamasını ardından Niksar Adliyesine çıkartılan Ayten Şafak, tutuklanarak Tokat T Tipi Kapalı cezaevine konuldu.

YALI CİNAYETİ DAVASI

İstanbul Kireçburnu’nda 2 milyon dolar değerinde 4 katlı yalısı ve bankada 100 bin TL parası bulunan Mehmet Ali Barman, 2008’de kendisinden 25 yaş küçük Nesrin Özben ile evlenmişti. Ancak Barman’da ‘bunama’ olduğunun tespit edilmesi üzerine evlilik mahkemece iptal edildi. Özben hakkında da “dolandırıcılık” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak” suçlarından 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

YARGITAY CEZASINI ONADI

Davada Nesrin Özben aleyhine “Barman’ı öldürmem için bana 400 bin lira teklif etti” diye ifade veren şoför Ali Server Yıldız’ın cesedi Keşan’da gölette bulundu. Cinayet zanlısı olarak da Barman’ın yardımcısı 25 yaşındaki Ayten Şafak ile suç ortağı olduğu öne sürülen 44 yaşındaki Tamer Kapucu tutuklandı. Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan Şafak’ın cezası 16 yıl 8 aya, Kapucu’nunki ise müebbet hapse çevrildi.

AZMETTİRİCİ ARANIYOR

Cinayetin ardından arandığı süreç boyunca defalarca kılık değiştirerek saklandığı için “Binbir Surat” olarak adlandırılan Ayten Şafak’la Tamer Kapucu’nun temyiz başvurusu üzerine dosyayı ele alan Yargıtay, yerel mahkemenin verdiği kararı onadı. kararın onanması üzerine Ayten Şafak hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Vahşi cinayetin azmettiricisi olarak dosyası ayrılan modacı Sedef Akgül ise halen aranıyor