Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / BEYAZ SARAY DA DARBECİ!

BEYAZ SARAY DA DARBECİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı paralel ihanet çetesi eliyle öldürtmek ve Türkiye’yi bir darbeyle teslim almak isteyen ABD yönetimi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün bütün bileşenlerinin arkasında durmaya devam ediyor.

Beyaz Saray, darbe girişiminin üzerinden birkaç gün geçmişken, teröristbaşı Fetullah Gülen’e bağlı ‘Rumi Forum’ ve ‘Turkic American Alliance’ adlı kurumların yöneticilerini ağırladı. Terörist Gülen’in hizmetkarları Emre Çelik ile Faruk Taban, önceki gün ABD Başkanı Barack Obama’nın davetiyle gittikleri etkinlikten fotoğraflar paylaştı. Obama yönetimi, 15 Temmuz’da onlarca kamu kurumu bombalanmasına rağmen teröristbaşı Gülen’i iade etmek için ‘kanıt’ istemişti.

Obama: Gülen’in iadesine karar verecek olan ben değilim

Darbe girişimiyle ABD’nin bağlantısına dönük deliller, Obama’yı rahatsız etti. ABD Başkanı Barack Obama darbe girişimiyle ilgileri olmadığını söyledi. FETÖ elebaşı Gülen’in iadesiyle ilgili süreçte kendisinin karar verici olmadığını belirten Obama, “Gülen’in iadesiyle ilgili süreç, ABD yasalarına ve hukuka uygun olarak işleyecek. Karar verici makam Beyaz Saray ya da ben değilim” dedi.