Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / BEŞİR ATALAY BİLGİ VERDİ!

BEŞİR ATALAY BİLGİ VERDİ!

Parti Sözcüsü Beşir Atalay, AK Parti MYK’sının ardından açıklamalarda bulundu. Atalay çok merak edilen 3 dönemlik vekillerin adaylık konusunda “3 dönem kuralıyla ilgili geçen dönem MKYK’mız açıklama yapmıştı. Parti tüzüğümüzde bu kural tamamen kalkmadı ama 3. dönem adaylarımız da başvurabilecekler. Bu kısa dönemde 3 dönemlik olan adaylarımız da başvurabilecekler” açıklamasını yaptı.

Partimizin hem MKYK’sı hem de MYK’sı toplandı. Bugün bir seçim hükümeti kuruldu. İlk defa tecrübe etmiş olduk. Hayırlı olsun. Seçim takvimi başladı. 1 Kasım’da seçim yapılacak. Partililerimizle bunları görüşmüş olduk. Partilerin bu dönemde çok işi olacak. Bunları değerlendirdik. Aday tespit ve sıralamasıyla ilgili hangi yöntem uygulanacak bunları görüştük.

Pazartesi 31 ağustos’ta aday adayları başvuruları başlayacak. 3 Eylül Perşebe günü saat 19:00’a kadar aday adayları başvuruları tamamlanmış olacak.

31 Ağustos akşamına kadar aday olacak kamu görevlilerinin istifa etmesi gerekiyor. Ödemeler olarak 7 Haziran’daki gibi yapıyoruz. Erkek adaylar 5 bin TL ödeyecek, kadın adaylar da 2 500 TL ödeyecek. Ebgelli vatandaşlarımız ödeme yapmayacak.

3 dönem kuralıyla ilgili geçen dönem MKYK’mız açıklama yapmıştı. Parti tüzüğümüzde bu kural tamamen kalkmadı ama 3. dönem adaylarımız da başvurabilecekler. Bu kısa dönemde 3 dönemlik olan adaylarımız da başvurabilecekler. kaynak haberturk