Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / BERATCAN’IN KATİLİNDEN KAHREDEN İTİRAF : ANNESİ BİLİYORDU !…

BERATCAN’IN KATİLİNDEN KAHREDEN İTİRAF : ANNESİ BİLİYORDU !…

Kartal’da kaybolduktan sonra Tuzla’da ormanlık alanda cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük’ün ölümüne ilişkin aranan servis şoförü gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, olayla ilgili çalışmasını sürdüren Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, şüpheli olarak aranan servis şoförü E.K’nın Gaziosmanpaşa’daki bir adreste saklandığını tespit etti.

Asayiş ve Çocuk Şube ile Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin söz konusu adrese düzenlediği ortak operasyonla, E.K. yakalandı.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ
şüpheki E.K., ifadesinde cinayeti nasıl ve neden gerçekleştirdiğini anlattı. E.K., Beratcan’ın annesiyle ilişkisi olduğunu iddia etti. Beratcan’ın bu ilişkiyi fark etmesi üzerine kimseye söylememesi için Beratcan’ı öldürdüğünü söyledi. Şüphelinin, Beratcan’ı okul çıkışında aldıktan sonra servisin içerisinde ağzını bantladığı ve saatlerce çocuğu bu halde gezdirdiği öne sürüldü. Araçta personel taşınırken de Beratcan’ın ağzı bantlı şekilde minibüste olduğu da öne sürüldü. Zanlının iddiasına göre anne, oğlunun öldürüldüğünü biliyordu.

Beratcan’ın annesi de gözaltında

b446e2c305a33511762fa8bf46becf72a2bcff7d39b5045ef6e45de3e145f28_1_10 yaşındaki Beratcan’ın ölümüyle ilgili günlerdir aranan dün gece yakalanan şüphelinin ifadesi doğrultusunda anne de gözaltına alındı. Bu arada baba Ergun karakütük’ün de bilgisine başvurulacağı öğrenildi.

TABUTUNA BAKARAK GÖZYAŞI DÖKMÜŞTÜ

Tülay Karakütük, Beratcan’ı binlerce kişinin uğurladığı cenaze töreninde uzun süre gözyaşı dökmüştü.

Ne olmuştu?

Kartal’da 15 gündür kayıp olan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük’ün cesedi Tuzla’da ormanlık alanda bulunmuştu. Beratcan’ın cesedine, olayın bir numaralı şüphelisi olan servis şoförünün cep telefonu baz sinyalleri ve aracındaki GPS bilgilerini kullanarak ulaştığı öğrenilmişti. Aileyi de tanıdığı belirtilen servis şoförünün olay günü, Beratcan’ın kaybolduğu yerde olduğu belirtilmişti.

Beratcan’ın kesin ölüm sonucu Adli Tıp’ta yapılan incelmenin ardından belli olacak.