Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / Başbakan Yıldırım’dan İsrail açıklaması

Başbakan Yıldırım’dan İsrail açıklaması

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, İsrail’in çıkan olayları bahane ederek Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatmasına sert çıktı. “Mantıklı bir izahı yok” dedi. Başbakan ayrıca Katar krizi ve Irak Kürt Yönetimi’nin referandum kararıyla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım, İsrail’in cuma günü çıkan olayları bahane ederek ibadete kapattığı Mescid-i Aksa’ya ilgili olarak: İsrail’in Mescid-i Aksa’yı kapatmasının hiç mantıklı bir izahı yoktur. Mescid tekrar açılmış olmasına rağmen keyfi güvenlik uygulamalarıyla insanları yıldırma politikası uygulanıyor. Ortadoğu’da tutuşturulmaya çalışılan fitne fitiline kimsenin ateş tutmasına izin vermeyeceğiz. Bunu ümit etmiyoruz. açıklamasında bulundu.

CUMHURBAŞKANI SUUDİ ARABİSTAN VE KATAR’A GİDİYOR

Başbakan: “Son dönemde Körfez ülkeleri arasında Katar’ı hedef alarak tırmandırılan anlamsız krizin çözümü için dün olduğu gibi bugünde gelecekte de Türkiye yapıcı aktif rol almaya devam edecek. Bu amaca yönelik olmak üzere Sayın Cumhurbaşkanı’mız 23-24 Temmuz tarihleri arasında Kuveyt-Suudi Arabistan ve Katar’dan oluşan bölgeye ziyaret gerçekleştirecek” dedi.

“HİÇ KİMSE TÜRKİYE’Yİ HAFİFE ALMASIN!”

Başbakan Yıldırım, “Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin referandum açıklamasına ilişkin olarak ise; Sözde bağımsızlık referandumuyla bağımsız devlet hayali kuranlar da hiç şüpheniz olmasın sukutu hayale uğrayacaktır. Şükürler olsun ki bugün Türkiye dünden daha güçlüdür. Tarih boyunca bedel ödeye ödeye yolumuza devam ettik ve güzel ülkemizi bugünlere getirdik. Bundan sonrada aynı yolda kararlılığımız devam edecek.

Hiç kimse Türkiye’yi hafife almasın!

Bu ülke 15 Temmuz dirilişi, 16 Nisan yükselişiyle darbeleri tarihe gömmüştür dedi.