Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / BAŞBAKAN: FİLİSTİN BAYRAĞINI GÖNDERE ÇEKECEĞİZ!

BAŞBAKAN: FİLİSTİN BAYRAĞINI GÖNDERE ÇEKECEĞİZ!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD ziyareti öncesi havalimanında açıklamalarda bulundu.
HAC FACİASI

İslam dünyası bugün büyük bir hüzün içerisindedir. Biraz önce Diyanet İşleri Başkanımızla tekrar konuştum. Daha önce zikredilen 18 ulaşılamayan hacımızdan 4’üne ulaşılmış. Şu anda ulaşılmak için çaba sarf edilen 14 hacımız var. İnşallah onlara da sağ salim ulaşmak imkanı hasıl olur.

Bugün Dağlıca’da şehit düşen askerlerimizin de ait olduğu tümene bir ziyaret gerçekleştirdim. Orada da askerlerimizle ve korucularımızla bir arada öğlen birlikte olduk.”

‘BU BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

28 Eylül Pazartesi günü Obama’nın ev sahipliğinde, Barışı Koruma Liderler Zirvesi’ne katılacağım. Özellikle çatışma bölgelerinde emniyet ve askeri katkı sağladığımız alanlarda bilgi aktaracağım. Yine Obama’nın ev sahipliğinde, terörle mücadele zirvesi, bu da kısıtlı sayıda devlet ve hükümet başkanlarının katıldığı, derinlemesine bir görüş alışverişinin yapılacağı bir çalışma olacak. Burada yapacağımız en temel vurgu da iyi terörist, kötü terörist ayrımı olmaksızın, terörizmin her türlüsüne aynı kararlılıkla mücadele zaruretini dile getireceğiz, bu bizim için son derece önemli.
‘DAEŞ’E GÖSTERİLEN TEPKİ PKK’YA GÖSTERİLMİYOR’
Çünkü maalesef, DEAŞ’a karşı gösterilen tepki Türkiye’de son iki ayda bir çok sivil ve emniyet görevlisi saldırıları yürüten PKK’ya karşı gösterilmiyor olabiliyor. Bizim için terörün ne dini ne de etnik kimliği olabilir. Teröre karşı bütün uluslararası toplumun aynı kararlılıkla mücadele etmesini dile getireceğim.
‘FİLİSTİN BAYRAĞINI GÖNDERE ÇEKECEĞİZ’

”Bu sene BM’de birçok gündem var, benim Başbakan olarak katılacağım ilk BM zirvesi. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılacağım. Yoğun gayret ve çabalarımızla Filistin bayrağının BM Merkezi’ne çekilmesi kararı alındı. BM’de Abbas’la Filistin bayrağını göndere çekeceğiz.”