Cuma , 7 Ekim 2022
Anasayfa / GENEL / BAHÇELİ: CANEVİMİZDEN VURULDUK

BAHÇELİ: CANEVİMİZDEN VURULDUK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün akşam saatlerinde Hakkari Dağlıca’da meydana gelen hain saldırı sonrasında bir açıklama yaptı. Dağlıca’daki hain saldırıyı kınadıklarını belirten Bahçeli, ”Hükümet şehitlerimizin sayısını derhal açıklamak, doğruları kamuoyuyla paylaşmak zorundadır.” dedi.

“BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK, TÜRK MİLLETİNİ BİR KEZ DAHA CANEVİNDEN VURMUŞTUR”

Bahçeli, “Dün, Hakkari ili Yüksekova-Dağlıca yolunun ulaşıma açılması amacıyla sürdürülen operasyonlar esnasında, yere tuzaklanan el yapımı bombaların teröristler tarafından patlatılması sonucunda ağır kayıp ve zayiatlar verilmiştir. Bölücü terör örgütü PKK, Türk milletini bir kez daha canevinden vurmuştur. 20 Temmuz’dan bu tarafa bir yanda polislerimiz, diğer yanda Mehmetçiklerimiz artan ve azgınlaşan hain saldırıların kurbanı olmuşlardır. Dağlıca saldırısının detayları hakkında doyurucu, soru işaretlerini giderici resmi bir açıklama yapılamasa da, şehit sayımızın korkunç seviyelerde olduğu anlaşılmaktadır. Nitekim medya vasıtasıyla sızdırılan haberler kahredici boyuttadır. ” dedi.

“GEÇEN HER SAAT BİRİKEN MİLLİ ÖFKEYİ DAHA DA ŞİDDETLENDİRECEK”

Bahçeli, “Türk milleti Dağlıca’yla ilgili gizlenen, saklanan, üzeri örtülen tüm gerçekleri duymak, öğrenmek ve bilmek istemektedir.

Hükümet şehitlerimizin sayısını derhal açıklamak ve doğruları kamuoyuyla paylaşmak durumundadır. Geçen her saat biriken milli öfkeyi daha da şiddetlendirecek, toplumsal tepki ve infial dalgası ülkemizi kontrolsüz bir mecraya savuracaktır. Hiç kimse, hiçbir şuursuz iktidar görevlisi, milli heyecanı törpüleme ve terbiye etme ahlaksızlığına tevessül etmemelidir. Aziz milletimiz acısını saracak, yasını hakkıyla sahiplenecek ve hainlerden mutlaka hesap soracaktır. Milliyetçi Hareket Partisi; büyük milleti, tüm teşkilat ve mensuplarıyla kenetlenmiş halde gelişmeleri takip etmektedir. Sözün anlamını kaybettiği günlere gelinmiştir. Yalan ve bahane üretiminin son durağı da geçilmiştir. Dağlıca’daki hain saldırıyı lanetliyor, henüz sayısını bilemediğimiz tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağolsun, vatan sağolsun” dedi