Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / Aydın Doğan’ın yeni garsonu Nazlı Ilıcak!

Aydın Doğan’ın yeni garsonu Nazlı Ilıcak!

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan eşiyle birlikte Bodrum’a tatile gitti. Doğan ailesine eşlik edense kendisini 13 yıl önce siyasete müdahale etmekle suçlayan ve “hiçbir zaman seninle çalışmam” diyen Nazlı Ilıcak’tı.. “Bizim yayın organlarında olsan farklı yazarsın” dediği Nazlı Ilıcak ile şimdi tatile çıkan Doğan’ın tavrı, “dün dündür, bugün bugündür” sözünü hatırlattı.

A HABER – Doğan Holding onursal başkanı Aydın Doğan bugünlerde Bodrum’da eşi Sema Doğan ile tatilde. Çifte eşlik edense Doğan Grubu televizyonlarında program yapan Bugün Gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak. Ilıcak, Bodrum tatilinde çekilen fotoğrafı sosyal medyadan paylaştı. Doğan ailesiyle Ilıcak arasındaki bu samimiyet 2002 yılındaki bir televizyon programını ve orada yapılan tartışmayı yeniden gündeme getirdi. Çünkü o program skandal bir tartışmaya sahne olmuştu.

Tarih 30 Ekim 2002.. 3 Kasım 2002 seçimlerinden hemen öncesi. Bugün CHP milletvekili adayı olan Tuncay Özkan’ın sunduğu “Politika Kazanı” programı. Program konuklarından biri bugün paralel medyanın önde gelen kalemlerinden biri olan Nazlı Ilıcak. Ilıcak programda Aydın Doğan’ın seçimlere müdahale ettiğini belirtiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili o günlerde yapılan kirli pazarlıkları anlatıyor

Programda Aydın Doğan, “Şimdi güzel kardeşim ben sana desem ki yarın gel iyi yayın organlarımdan birinde yaz.. O günde döner öbür türlüsünü yazarsın. Ben bunu biliyorum” demiş, Ilıcak ise “Gelmem” diye yanıt vermişti.

İşte o diyalog:

Aydın Doğan: Şimdi güzel kardeşim ben sana desem ki yarın gel iyi yayın organlarımdan birinde yaz.. O günde döner öbür türlüsünü yazarsın. Ben bunu biliyorum.

Nazlı Ilıcak: Teşekkür ederim gelmem.. Hiçbir zaman gelmem ben sizin yayın organınıza.

Aydın Doğan: Aman aman efendim bu kadar kendini bağlama.. Hiç belli olmaz. Sizinle bir münakaşaya girmek istemiyorum..

Nazlı Ilıcak: Tabii güle güle..

Aydın Doğan: Bana güle güle deme.. Ben Allaha ısmarladık derim.

Nazlı Ilıcak, 2002 yılında asla çalışmayacağını söylediği doğan grubunun televizyonlarından olan Kanal D ve CNNTürk’te program yapıyor.

Ilıcak’ın Aydın Doğan konusunda fikri niye değişti?

Ilıcak, baskıcı ve sansürcü olarak nitelediği, hükümetlere müdahale ettiğini söylediği Doğan Grubu’nu da artık cansiperane şekilde savunuyor. Yani Ilıcak, Aydın Doğan’ın 2002’deki sözlerini haklı çıkarıyor.