Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ASKERİ HELİKOPTER DÜŞTÜ ŞEHİT VE YARALILAR VAR!

ASKERİ HELİKOPTER DÜŞTÜ ŞEHİT VE YARALILAR VAR!

Giresun’un Alucra İlçesi’nde bölgedeki karakollara bayramlaşmaya giden komutanların bulunduğu askeri helikopter, Tohumluk Yaylası’na düştü. Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, helikopterde 8’i asker, 7’si asker yakını olmak üzere 15 kişi bulunduğunu açıkladı.

BAŞBAKAN YILDIRIM: ŞEHİTLERİMİZ VAR

Başbakan Binali Yıldırım kazayla ilk bilgileri İzmir’de verdi. Yıldırım,  “Toplam 15 kişi Giresun’a dönüş yolunda, henüz nedeni bilinmeyen bir şekilde helikopter kaza kırıma uğruyor. Net bilgiler elimizde yok. Yaralılar var, vefat olduğu yönünde haberler var. Gelişmeleri takip ediyoruz. Sayılar teyide muhtaç olduğu için söylememiz doğru olmaz ama kurtulanlar var, kurtulamayanlar var. Şehitlerimiz var, yaralılar da var. Enkaza ulaşıldı ve yaralılar hastaneye götürüldü. 5 veya daha fazla yaralı var. Vali ve Başbakan Yardımcısı olay yerindeler, şu anda verebileceğim bilgiler bu” dedi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli de Giresun’da olay yerine gidiyor.

Jandarma Bölge Komutan Vekili Tuğgeneral Mustafa Doğru (52) ve eşi Nuran Doğru ile Giresun İl Jandarma Komutanlığı’ndan görevlilerin de bulunduğu heyet, Alucra’ya bayramlaşmaya ve şehit ailesini ziyarete gitti. İçinde Tuğgeneral Doğru’nun yanı sıra bir albay, 2 binbaşının da olduğu 15 kişinin bulunduğu helikopterin saat 17.30 sıralarında Alucra ve Yağlıdere ilçeleri arasındaki Tohumluk Yaylası’na düştüğü ihbarı geldi. Bölgeye arama kurtarma ekipleri ve ambulanslar sevk edildi.

Helikopterin düşme nedeni henüz tam olarak bilinmezken sis yüzünden düştüğü öne sürüldü.