Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ARKADAŞLARI İÇİN TEM’İ KAPATTILAR !…

ARKADAŞLARI İÇİN TEM’İ KAPATTILAR !…

İnşaat işçisi 24’üncü kattan düşerek yaşamını yitirdi, arkadaşları “İş güvenliği yok. Arkadaşımızın cesedi 3 saattir olay yerinde” diye tepki göstererek Avcılar – TEM bağlantı yolunu trafiğe kapattı. İşçilerin eylemi sürüyor
Sabah saatlerinden bir işçinin, yapımı süren inşaatın 24. katından düşerek hayatını kaybetmesinin ardından 200 kişilik işçi grubu Avcılar – TEM bağlantı yolunu her iki istikamate trafiğe kapattı. Hayatını kaybeden işçinin cansız bedeni savcı inlemesi için olay yerinde bekletiliyor. Bölgeye çevikkuvvet ekipleri sevkedildi.

200 KİŞİLİK İŞÇİ GRUBU AVCILAR – TEM BAĞLANTI YOLUNU TERKETTİ. TRAFİK AÇILDI

Sabah saatlerinden bir işçinin, yapımı süren inşaatın 24. katından zemindeki demir çubukların üzerine düşerek ölümü sonrasında Avcılar – TEM bağlantı yolunu her iki istikamate trafiğe kapatan işçi arkadaşları caddeyi terketti. İşçilerin bu noktadan ayrılmasından sonra trafik yeniden açıldı. Göl Panaroma adlı inşaatlar grubunda çalışan ve kaynakçılık yaptığı öğrenilen işçinin cansız bedeninin bulunduğu noktada adli işlemler sürüyor. İş güvenliklerinin bulunmadığını belirtilen eylemci işçiler, olmayan “iş güvenliği tabelaları” nın arkadaşlarının düşerek ölümünden sonra yerleştirilmeye çalışıldığını ileri sürdü.