Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / Arda Turan’ın yeni takımı belli oluyor

Arda Turan’ın yeni takımı belli oluyor

Arda Turan’ın menajeri Ahmet Bulut, ‘Arda doğru kararı verdi’ diyeceksiniz.

Türkiye, Atletico Madrid’den ayrılacak olan Arda Turan’ın yeni takımına kilitlendi. Milli yıldız için bir sürü iddia ortaya atılırken, menajeri Ahmet Bulut, yeni takımı için kritik ipuçları verdi.

“Cuma günü yeni takımı açıkladığımızda siz de ‘Arda doğru kararı verdi’ diyeceksiniz. Arda için yeni takımı ile ufak pürüzler kaldı. PSG olmayacak” diyen Bulut, adeta ciddi olarak Arda’yla ilgilendikleri konuşulan Manchester United ve Chelsea’yi işaret etti.

Marca: Arda Turan ayrılmadı, gönderildi.

İspanyol Marca gazetesi Arda Turan’ın Atletico Madrid’den ayrılmasını oyucunun fiziksel yetersizliğine bağladı.

1096765_620x410

İspanyol basınından Marca, Arda Turan‘ın Atletico Madrid’den ayrılmadığını, aksine gönderildiğini yazdı.

Atletico Madrid teknik yönetiminin milli futbolcumuzu fiziki yetersizlikten dolayı gönderme kararı aldığını savunan Marca Gazetesi buna delil olarak Arda’nın bir performans grafiğini yayınladı.

Gazete; “La Liga’da kırmızı-beyazlı 9 futbolcu Arda’dan daha fazla koşmuş” başlıklı yayınladığı haberinde Arda Turan’ın maç başına sadece 8.7 kilometre koştuğunu bu performansın teknik heyet tarafından yetersiz bulunduğunu belirtti. Arda’nın La Liga’da forma giydiği tüm maçlarda koştuğu kilometre sayısı ise 287.42 olarak açıklandı.

1096765_734d66b7efb71ff95601d203d7960878

Marca Gazetesi, Simeone’nin takımda koşan oyuncu istiyorum açıklamalarında yer veren gazete milli futbolcumuzun ortalamaların gerisinde kaldığını iddia etti.

İspanya’nın en önemli spor gazetelerinden biri olan Marca daha önce de yayınladığı bir haberinde Arda’nın Atletico’da daha fazla koşmamak için kendisine takım aramaya başladığını ileri sürerek bu durumdan rahatsız olan Arjantinli Teknik Adam’ın Türk futbolcunun gitmesine yeşil ışık yaktığını duyurmuştu.

 

ATLETİCO VE CHELSEA MASAYA OTURDU
Atletico de Madrid’in CEO’su Miguel Angel Gil, Arda Turan’ın transferini görüşmek üzere İngiltere’ye gitti. İspanyol basını CEO Miguel Angel Gil’in Chelsea yönetimi ile Arda’nın bonservisini belirlemek üzere Londra’ya uçtuğunu duyurdu. İki kulübün anlaşmaya çok yakın olduğu söyleniyor. Anlaşma sağlanması halinde Arda’nın Chelsea’ye transferi bu hafta içinde kamuoyuna duyurulacak.

41 MİLYON EURO!
İspanyol basınına yansıyan haberlere göre, Atletico de Madrid’in Arda Turan’ı kadrosunda görmek isteyen Chelsea yönetiminden buna karşılık Brezilyalı kanat oyuncusu Felipe Luis’in tekrar takıma geri dönmesi sağlanacak. Mourinho’nun bizzat istediği Arda Turan cephesinde ise Chelsea kulübüne ‘evet’ cevabı verildiği idda ediliyor. Arda Turan’ın transferinde en büyük sorun olan 41 milyon Euro’luk bonservis bedelinde Felipe Luis’i takasda kullanmak isteyen Miguel Angel Gil’in bu konuda sıkıntı yaşamayacağıda gelen haberler arasında.

Bu arada Milan’dan sonra Manchester United’ın da Arda transferinde devreden çıktığı ve Atletico de Madrid’in masasında sadece PSG ve Chelsea opsiyonların kaldığı belirtildi.

Habertürk