Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ANADOLU AJANSI HESABI KESTİ

ANADOLU AJANSI HESABI KESTİ

Fransa’nın Nice kentinde bir kamyonun 14 Temmuz Ulusal Günü kutlamalarına dalarak 84 kişinin ölümüne neden olduğu saldırıyla ilgili tartışılan bir yorum yapan Anadolu Ajansı (AA) serbest muhabiri Ali Kahrıman’ın kurumla ilişiği kesildi.

Twitter’da kendisini Anadolu Ajansı muhabiri olarak tanıtan Ali Kahrıman’ın, Fransa’daki terör saldırısına ilişkin yorumu büyük tepki çekti.

HESABINI KAPATTI
Kahrıman, gülücük smileyi ile yaptığı paylaşımına tepki yağınca, hesabındaki kişisel bilgilerini değiştirerek, “Burada yazdıklarım sadece beni bağlar.. Herhangibir kurumla alakası yoktur..” diye yazdı. Kahrıman, daha sonra söz konusu tweeti sildi, ardından da hesabını kapattı.

AA: İLİŞİĞİ KESİLDİ

Anadolu Ajansı Twitter’dan bir açıklama yayınlayarak Kahrıman’ın sürekli çalışan değil, serbest haberci olarak dönem dönem AA’ya haberler yaptığını belirtti. Kahrıman’ın ‘son derece sorumsuz bir paylaşım yaptığı’ gerekçesiyle AA’yla tüm ilişiğinin kesildiği açıklandı.

AA’nın açıklamasında şöyle denildi: “Fransa’nın Nice kentinde 84 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrasında, sürekli çalışanımız olmayan ve serbest haberci olarak zaman zaman haberlerini kullandığımız Ali Kahrıman isimli şahsın kişisel Twitter hesabından son derece sorumsuz bir paylaşım yaptığı tespit edilmiştir. Bu kişinin Anadolu Ajansı ile tüm ilişiği kesilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”