Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ALTAN KARDEŞLERİN EVİNDE FETÖ İZLERİ!

ALTAN KARDEŞLERİN EVİNDE FETÖ İZLERİ!

Darbe ile ilgili övücü sözleri sebebiyle haklarında soruşturma yürütülen Ahmet ve Mehmet Altan kardeşler gözaltına alındı. İki kardeşin, FETÖ yayın organı Can Erzincan TV’deki bir konuşlarında darbeyi metheden konuşmalar yaptıkları belirlendi. Mehmet Altan’ın evinde yapılan aramalarda Fetullah Gülen’e ait video kasetleri ile FETÖ’nün simgesi olduğu belirtilen 1 dolar bulundu.

Darbe ile ilgili övücü sözleri sebebiyle haklarında soruşturma yürütülen Ahmet ve Mehmet Altan kardeşler gözaltına alındı.

15 Temmuz darbe girişiminden önce terör örgütü FETÖ’nün yayın organı Can Erzincan TV’de alenen darbenin haberi verilmişti.

“Özgür düşünce” adlı programda konuşan Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak kan donduran açıklamalarda bulunmuştu. Türkiye’nin kötü yönetildiğini iddia eden Mehmet Altan, programda sözü döndürüp dolaştırıp darbeye getiriyor ve TSK’yı kast ederek “Onun ne zaman yüzünü çıkaracağı, nasıl çıkacağı belli değil” demişti.

“ERDOĞAN’I GÖTÜRÜP ÇÖPÜN KENARINDA VURURLAR”

Bir yazısında “Erdoğan’ı götürüp çöpün kenarında vururlar” ifadesini kullanarak darbe imasında bulunan Ahmet Altan ise, “‘sağlam zeminde değil’ Türkiye’deki askeri darbelerin önünü açan gelişmeler her ne ise Erdoğan o yolları teker teker açıyor” demişti.

O VİDEO DELİL OLARAK KABUL EDİLDİ

Ahmet ve Mehmet Altan kardeşler hakkında işte bu konuşmalardan ötürü Başsavcı Vekili İsmail Uçar yönetimindeki İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından darbenin PR’ını yaptıkları gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Söz konusu programın video kaydı delil kabul edildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Altan kardeşler İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

GÜLEN’İN KAESTLERİ VE 1 DOLAR ÇIKTI

Şüpheli Mehmet Altan’ın evinde sabah saatlerinde başlayan ve kısa süre önce biten arama işlemleri sırasında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ilginç deliller elde edildi. Altan’ın evinde Fetullah Gülen’e ait video kasetleri ile FETÖ’nün simgesi olduğu belirtilen 1 dolar bulundu. 1 doların Fethullahçılar tarafından simgesel öneme sahip olduğu ortaya çıkmıştı.