Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / BURSA / Alman Firmadan Bursa’ya Büyük Yatırım

Alman Firmadan Bursa’ya Büyük Yatırım

Alman Meclisi’nin aldığı sözde soykırım kararının ardından Alman merkezli firma Bursa’da 10 milyon euroluk yatırımla kurduğu fabrikanın açılışını yaptı. Firma yetkilisi ise ben siyasetçi değilim iş adamıyım ve bu durumdan gerçekten çok mutluyum dedi.

Almanya merkezli Freudenberg Sealing Technologies’in Bursa’da 10 milyon euroluk yatırımla kurduğu fabrikanın açılışı yapıldı.

Freudenberg Sealing Technologies Üst Yöneticisi Claus Möhlenkamp, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Bursa’da yaptıkları bu yatırımla, dünya çapında üretim ağlarının en modern fabrikalarından birini devreye aldıklarını söyledi.

Bu yeni tesiste üretilecek yüksek kalite ve yenilikçi ürünlerle küresel ayak izlerini güçlendireceklerini belirten Möhlenkamp, fabrikada 220 kişinin çalıştığını, 2017 yılına kadar 100’den fazla ilave istihdam sağlanmasının beklendiğini bildirdi.

Türkiye’nin, kendi firmaları için özellikle otomobil endüstrisi konusunda önemli bir pazar olduğuna dikkati çeken Möhlenkamp, bu segmentte Türkiye’nin yıllık yaklaşık yüzde 10’luk büyüme göstermesi nedeniyle çok iyi yatırım imkanları sunduğunu dile getirdi.

ALMAN MECLİSİNİN KARARI

Möhlenkamp, gazetecilerin, Almanya Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararını hatırlatması üzerine de “Bu dönemde birçok siyasi tartışma oluyor ve ben siyaset adamı değil de iş adamı olduğum için gerçekten mutluyum. Biz iş dünyası olarak politikadan ayrı hareket etmeye çalışıyoruz ve sonuç olarak iş bir şekilde yolunu bulacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

Freudenberg Sealing Technologies Genel Müdürü Erdi Ceyhan da Bursa’daki tesiste üretim, yönetim, pazarlama, lojistik ve ürün deposu bulunduğunu bildirdi.

Ceyhan, bu fabrika sayesinde müşterilerinin isteklerini çok daha kısa bir sürede yerine getirebileceklerini belirterek, “Böylece Freudenberg Sealing Technologies’in ticari gelişimine hissedilebilir düzeyde olumlu katkı sağlamış olacağız.” diye konuştu. “

Konuşmaların ardından fabrika katılımcılara gezdirildi.

FABRİKA 14 BİN METREKARELİK ALAN ÜZERİNE KURULDU

Otomotiv, tarım, sivil havacılık, gemi inşaatı, gıda ve ilaç, enerji ve mobil iş makineleri için sızdırmazlık elemanları tedarikçisi olan Freudenberg Sealing Technologies’in, Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni fabrikası, 14 bin metrekarelik alan üzerine kuruldu.