Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ALÇAK PLAN DEŞİFRE OLDU

ALÇAK PLAN DEŞİFRE OLDU

FETÖ’cü teröristlerin hain darbe girişimi sonrası tutuklanan cuntacılar ile ilgili ilginç bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından tutuklanan şüphelilerle ilgili bazı zabıt katibi ve infaz koruma memurlarının “işlemleri sekteye uğratmak, işlemleri yavaşlatmak, suçluları kaçırmak” eğilimi içerisinde olduklarını tespit etti. Şüphelilerin cezaevi içerisinde provokatif eylem yapabileceği bilgisi üzerine İzmir, Ankara, Isparta ve Aydın’da 37 zabıt katibi ve infaz koruma memuru gözaltına alındı.

KOĞUŞ FOTOĞRAFLARI ÇEKİLMİŞ

Gözaltı kararı bulunan 8 kişinin ise arandığı bildirildi. Zabıt katibi ve ceza infaz koruma memurlarına yönelik operasyonun, yangın çıkararak bir grubun kaçmasının sağlanacağı ihbarı üzerine yapıldığı öğrenildi. Kırıklar F Tipi Cezaevi’nde bu ihbar üzerine yapılan incelemelerde başka veriler de elde edildi. Kimin hangi koğuşta kaldığının tespit edildiği ve koğuş girişi fotoğraflarının çekilip dışarıya sızdırıldığı da tespit edildi.