Pazar , 11 Eylül 2022
Anasayfa / GENEL / AKÇAKÖY’DE YAS VAR!

AKÇAKÖY’DE YAS VAR!

Yüksekova-Şemdinli yolu üzerinde bölücü terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerini taşıyan zıhlı aracın geçişi sırasında bir köprüye yerleştirilen patlayıcının patlatılması sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş İzzet Taşbaş’ın Akçaköy’deki baba evinde yas var

Yüksekova-Şemdinli yolu üzerinde bölücü terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerini taşıyan zıhlı aracın geçişi sırasında bir köprüye yerleştirilen patlayıcının patlatılması sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş İzzet Taşbaş’ın Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesi Akçaköy’deki baba evinde yas var.

Şehit Taşbaş’ın babası Nazmi, annesi Saliha, eşi Ümmühan ve çocuklarının şehit haberiyle birlikte büyük acı yaşamaları nedeniyle sağlık ekipleri baba evinin önünde bekletiliyor.

Köylüler ve aile yakınları tarafından eve ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrağı asıldı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, terör belasının ülkede iki aileye ateş düşürdüğünü belirtti.

Ailenin acısının yeni olduğunu vurgulayan Kumartaşlı, “Aileye taziyelerimizi ilettik. Olay bu akşam saat 17.00 sıralarında Şemdinli karayolu üzerine döşenmiş olan uzaktan kumandalı mayın patlaması sonucu gerçekleşti. Olayda iki uzman çavuşumuz şehit oldu” dedi.

Şehit cenazelerinin Van Askeri Hastanesi’nde bulunduğunu ifade eden Kumartaşlı, şöyle konuştu:

“Yarın sabah saat 9.00’da Van Askeri Havaalanında yapılacak olan askeri törenden sonra cenazemiz Afyonkarahisar’a getirilecek ve burada törenimizi yapacağız. Tüm milletimize baş sağlığı diliyorum. Şehit babası Nazmi Taşbaş bayramdan 10 gün önce Dinar’a izne baba evine gelen oğluna, ‘gitme oğlum’ demiş. Oğlu İzzet Taşbaş’da ‘baba gitmem lazım’ demiş. Van’a inmiş, Van’da konvoyu beklemeden birliğine daha çabuk gidebilmek için sivil araçla Şemdinli’ye geçmiş, bayramda da görevi başındaymış.”

Şehidin kardeşi Şuayip Taşbaş’ın Japonya’da bulunduğu ve Türkiye’ye gelmek için yola çıktığı öğrenildi. KAYNAK A.A.