Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / AK PARTİ’DE İŞLEM TAMAM!

AK PARTİ’DE İŞLEM TAMAM!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, partisinin milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sunmasının ardından yaptığı açıklamada, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nin hayırlı olmasını diledi.

Aday belirleme sürecinin kısa olduğuna işaret eden Bozdağ, takvim sıkışıklığı nedeniyle yoğun çalışma temposu içinde titizlikle adayları belirlemek için AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında büyük bir gayretle çalışıldığını ve en iyiyi ortaya koymak için çaba sarfedildiğini söyledi.

Birbirinden kıymetli aday adayları içerisinde 550 kişiyi seçmenin kolay olmadığını dile getiren Bozdağ, aday adaylarının her birinin milletvekili olmaya ve parlamentoda hizmet etmeye layık isimler olduğunu ifade etti.

“AK Parti 85 seçim çevresinin tamamında aday gösterdi”

AK Parti’nin 85 seçim çevresinin tamamında aday gösterdiğini belirten Bozdağ, adaylarının 481’inin erkek, 69’unun kadın olduğunu bildirdi. Bozdağ, “AK Parti’de üç dönemlikler vardı, bu seçimde üç dönemliklerden 24 arkadaşımız aday gösterildi. 7 Haziran’da milletvekili seçilen, aday gösterilen arkadaşlarımızdan 312’si yeniden bu seçimde aday gösterilmiştir” diye konuştu.

Tuğrul Türkeş’in aday listesinde olup olmadığı yönündeki soru üzerine Bozdağ, “Sayın Türkeş, Ankara 2. Bölge’den adayımız oldu, hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

“Faruk Çelik’in Urfa ve Bursa arasında bir sıkıntı yaşandığı, o nedenle adaylıktan çekildiği yönünde iddialar vardı. Faruk Bey aday mıdır?” sorusunu yanıtlayan Bozdağ, “Faruk Bey, Urfa’dan 1. sıradan adayımızdır. Urfamıza, Türkiyemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Başbakan Davutoğlu Konya’dan aday

Bozdağ, bir başka soru üzerine AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu’nun Konya’dan aday olduğunu bildirdi.

“Sayın Ali Babacan’ın aday olmadığını biliyoruz ama listede yer aldığı belirtiliyor. Ankara’dan aday olmuş mudur kendisi?” sorusuna karşılık Bozdağ, “Sayın Babacan, Ankara 1. Bölge’den adayımızdır, hayırlı olsun” dedi.

“Üç döneme takılan bazı isimler aday olmadı, davet bekliyorlardı. Davet alan Sayın Babacan dışında başka isimler var mı?” sorusu üzerine de Bozdağ, “Bunların detaylarını daha sonra açıklayacağız ancak şu kadarını söyleyeyim: Üç dönemliklerden Meclis Başkanımız Sayın Cemil Çiçek Ankara 2. Bölge’den aday gösterilmiştir. Aynı şekilde Kırıkkale Milletvekilimiz Sayın Beşir Atalay Van’dan 1. sıradan aday gösterilmiştir. Diğer adaylarla ilgili 3 dönemliklerle bilgileri ayrıca açıklayacağız” diye konuştu.

Bekir Bozdağ, sorulması üzerine kendisinin Yozgat’tan aday olduğunu söyledi.