Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / AK PARTİ BİNASINA SES BOMBASI ATILDI

AK PARTİ BİNASINA SES BOMBASI ATILDI

1445196136175Merkez Kayapınar ilçesindeki AK Parti İl Başkanlığı binasının arka kısmına, henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce, 2 ses bombası atıldı. Şans eseri yaralanın olmadığı olayda, parti binasında da ciddi bir hasar oluşmadı.

Parti binası önünde güvenlik tedbiri alan polislerin havaya ateş açması sonucu kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı. Olay yerine gelen bomba uzmanı ekipler, burada inceleme yaptı.

Polisler, saldırganların tespiti için parti binasındaki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Akar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, parti binasına akşam saatlerinde 2 patlayıcının atıldığını belirterek, saldırıda şans eseri kimsenin yaralanmadığını söyledi.

Seçimin yaklaşmasıyla parti binasında bir araya gelip durum değerlendirmesi yaptıklarını anlatan Akar, “O an hava serin olduğu için bina içindeydik. Can kaybı da yaşanabilirdi. Nihayet daha önce 2-3 kez polis memuru arkadaşlar yaralanmıştı. Şimdi gece de gündüz de çalışmalar yapıyoruz. Bazen çok geç saatlerde sahadan gelip durum değerlendirmesi yapıyoruz. Bugün de milletvekili adayı arkadaşlarımız ve ilçe başkanlarımızla durum değerlendirmesi yapmak için buradayız. Böyle bir akşam da saldırı gerçekleşti. Bu tesadüf olmasa gerek” diye konuştu.

Partilerinin il başkanlığı binasına son 2 ay içerisinde 4-5 kez bombalı saldırı düzenlendiğini anımsatan Akar, şöyle konuştu:

“AK Parti Diyarbakır Teşkilatı sahada çalışmayı artırdığında, ilçe gezilerini yaptığında, halk ile buluştuğunda bir mesaj verilmek isteniyor. Bunlar bizi ne yıldırır ne de korkutur. Bizler daha fazla halkımızla beraber olacağız, gidilmedik yer bırakmayacağız. Bu bombalar, yıldırma çabaları, tehditler bizi daha da cesaretlendiriyor, azmimizi ve çalışma gayretimizi artırıyor.”

Siyasi partilere yönelik bu tür saldırıların demokrasiye yapıldığını ifade eden Akar, şunları kaydetti:

“Bu bombalama hadiseleri doğru şeyler değil. Biz sivil ve demokratik siyaseti önceleyen bir siyasi partiyiz. Her partinin, her grubun, herkesin siyaset hakkına saygılıyız. Kime yapılırsa yapılsın bu saldırıları kınadık, kınamaya devam edeceğiz. Daha önce başka siyasi partilere bombalı saldırılarda bulunulmuştu. O zaman saldırıları kınamıştık, şimdi diğer siyasi partilerin bizim defalarca uğradığımız bu saldırılar karşısında sesini yükseltmesini ve kınama yapmasını beklemekteyiz.”

AA