Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / Ahmet Hakan 24 saatte 180 derece döndü

Ahmet Hakan 24 saatte 180 derece döndü

Ahmet Hakan ‘oruçluyum’ dedi. İki gün sonra Aydın Doğan’ın yatında içki masasında yakalandı. “Tek kusurumuz iki gün oruç tutmamak olsun” diye kıvırdı. Ahmet Hakan’ı bu şekilde görenler ise “Eskiden bu masaya oturamaz, garsonluk yapardı. Orucu bırakınca baş köşeye geçmiş” yorumunu yaptı.

Yılardır Türkiye’de hükümet yıkıp hükümet kurmaya alışan, attığı başlıklarla darbe çağrıları yapan Hürriyet Gazetesi, yaptığı son algı operasyonunda fena halde duvara tosladı. AK Parti’siz hükümet hayali kuran Aydın Doğan’ın hesabını Devlet Bahçeli bozdu. Doğan’ın yazarlarından Ahmet Hakan MHP lideri ile röportaj yaparken, Ramazan günü yapılan söyleşi için Devlet Bahçeli’nin çay içerken fotoğrafı kullanıldı.

SICAK SULARDA TAKVİM FARKI
Ahmet Hakan bu resmin arşivden konulduğunu açıklamak zorunda kalırken, “İkimiz de oruçluyduk” açıklamasını yaptı. Ama neden o fotoğrafın internet sitesine konulduğunu açıklayamadı. Bahçeli’ye yapılan oruç kumpasını “İkimiz de oruçluyduk” diyerek kapamaya çalıştı. Bu açıklamanın üstünden bir gün geçmişti ki Hürriyet’in sahibi Aydın Doğan, Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin ve yazarları Ahmet Hakan ile Mehmet Yılmaz, Datça’da bir yatta keyif çatarken TAKVİM tarafından görüntülendi. TAKVİM’in Ege sularında uçan sineği kaçırmayan muhabir ekibinin görüntülediği masada çay, viski, su bulunurken, Ahmet Hakan da sigara tüttürüyordu. Bahçeli’yi oruç kumpası kuranlar, Ramazan günü içki masasında yakalanınca çok kızdı.

24 SAATTE 180 DERECE DÖNDÜ
Ahmet Hakan “Reza çekti, Takvim bastı” başlığıyla bir yazı kaleme alıp fotoğrafların Rıza Zarraf tarafından çekildiğini, Zarraf’ın teknesinin Aydın Doğan’ın teknesinden daha büyük ve pahalı olduğunu yazarak lafı dolandırmaya çalıştı. Masada viski olmadığını söylemeye çalıştı. İki gün önce “Oruçluydum” havası basan Ahmet Hakan, bu kez ise “Varsın bizim de tek kusurumuz iki gün oruç tutmamak olsun” diye dönüverdi. Dönüşleriyle ünlü yazarın bu tutumu bir kez daha sosyal medyada alay konusu oldu. En çarpıcı yorum ise “Ahmet Hakan eskiden bu masada garsonluk yapıyordu. Orucu bırakınca, Aydın Doğan’ın masasında baş köşeye oturup karşısında sigarasını tüttürebiliyor” oldu.

HİÇ TUTMA BARİ
Ahmet Hakan kıvırdığı yazısı üzerine sosyal medyada bir kez daha günün konusu oldu. İşte o yorumlar:
Varsın sen hep tekne orucu tut Ahmet.
Dayanamıyorsan hiç tutma bari Ahmet’ciğim…
Reza’nın teknesinin Aydın Doğan’ın teknesinden daha büyük olması da sana bayağı bir dokunmuş.
3 gazeteci, 1 gazete patron oturuyor. Haberciliği bir iş adamı yapıyor. Onu da kutlamak lazım!
Çin işkencesi gibi. Aydın Doğan, Ahmet Hakan’ı zorla yat turuna çıkarmış. Oruç tutmasın diye çay-sigara içirmiş gibi…
Bir de Ahmet’i tek çekseydin Rıza!
Ahmet Hakan: Ah ulan Rıza!
Nereden geldiğin değil nereye gittiğin önemli. Bkz. Ahmet Hakan!
Bir imam hatiplinin ‘Ama benim kalbim temiz’cilere dönüşmesini izliyoruz…
Rıza Rıza Zarraf, Takvim’de muhabirliğe mi başladı!

HALİL ÇİLİNGİR-UFUK ÖZCAN-AYDIN HAMZA/TAKVİM