Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / AÇIKLAMALAR ÇOK SERT!

AÇIKLAMALAR ÇOK SERT!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, KOSGEB 4. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni’nde yaptığı konuşmada, “HDP Eş Genel Başkanı’nın Rusya’da, ‘Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesi yanlıştı’ demesi tam bir rezalet ve tam bir ihanettir” dedi.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a Rusya ziyaretinde eşlik eden Eş Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Gür, “ihanet” değerlendirilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.
MHP’den de Demirtaş’ın Rusya ziyaretine tepki geldi. MHP Grup Başkanvekili Vural, HDP için “(Türkiye Partisiyiz) diye allanan, pullananlar, Moskova’nın ihanet dehlizlerinde kirli görüşmelerle Türkiye’nin kuyusunu kazmaktadır” dedi.
Rusya’dan dönen Selahattin Demirtaş ise eleştirilere “Rus uçağının düşürülmesinin Türkiye’nin tek bir faydasını söylesinler ben özür dilerim” yanıtını verdi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, gazetecilerin Ankara temsilcileri ile bir araya geldi. Başkanlık sistemi ile ilgili sorulara yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Davutoğlu, başkanlık sistemini istemiyor. O Erdoğan’ın isteği” dedi.1171861_e4b7e80b522d0a8ea7ca0f4605028ac9_640x640
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman kurultay tartışmalarına ilişkin, “Partimize yönelik gizli gündemi bulunan bazı mihrakların, fırsat bulursa hareketimizi bir yapılanmanın siyasi kuklası yapma niyeti, değilse kurulacak başka bir partide bu gündemi hayata geçirme isteği tarafımızca bilinmektedir” diye konuştu.